Зміст

 • Порада 1. Лита (композитна) мийка краще клеєної (акрилової)
 • Порада 2. Оптимальне співвідношення кам’яної крихти і сполучною основи – 80:20
 • Порада 3. «Мармурові» мийки гірше «гранітних» і «кварцових»
 • Порада 4. Купуйте миття з штучного каменю лише відомого виробника і фірми з хорошими відгуками
 • Порада 5. Хочете практичну мийку? Відмовтеся від покупки темної мийки
 • Рада 6. НЕ купуйте «кам’яну» мийку якщо …
 • Рада 7. Переконайтеся, що у мийки є відтяжка до центру
 • Порада 8. До мийки з штучного каменю можна підібрати такий же змішувач
 • 5 головних правил використання мийки з штучного каменю
 • Порівняння мийки з штучного каменю з мийками із нержавіючої сталі, кераміки і натурального каменю

Реклама

Кухонне миття з штучного каменю має саму неоднозначну «репутацію». Іноді їх називають кращими, а іноді – найгіршими з усіх. Так, наприклад, часто користувачі скаржаться на незмивні плями, сколи, подряпини і навіть… отваливающееся дно.

 • Багато в чому суперечливих відгуках винна плутанина в поняттях. Адже «штучним каменем» часто називають і акриловий камінь, і агломерат з граніту/кварцу. А між тим ці два матеріали сильно відрізняються один від одного, незважаючи на зовнішню схожість.

У цій статті ми розглянемо різні види штучного каменю, порівняємо цей матеріал з керамікою і нержавійкою, а також дамо кілька порад щодо вибору і експлуатації «кам’яних» мийок.

Порада 1. Лита (композитна) мийка краще клеєної (акрилової)

Мийки з штучного каменю бувають клеєні і литі. Зовні вони практично не відрізняються, але литі мийки міцніше і довговічніше, а тому і трохи дорожче. Втім, обидва види мийок по-своєму гарні і мають свої слабкі місця. Давайте розкриємо цей момент детальніше.

Клеєні мийки (листові, акрилові)

Такі мийки виглядають як монолітні і абсолютно безшовні. Однак шви у них є, адже чаша склеюється з двох частин – бортів і днища, які в свою чергу виготовлені з листів штучного каменю на основі акрилових смол. Далі виріб покривається гелькоутом — захисним шаром товщиною 1-2 мм з характерним легким глянцем. Гелькоут як би закупорює пори кам’яної основи, тим самим запобігаючи вбирання чаю, кави, вина та інших фарбувальних рідин і продуктів.


 • Монолітні стільниця, підвіконня та мийка з акрилового каменю Коріана

 • Монолітні стільниця, підвіконня та мийка з акрилового каменю Коріана

 • Монолітні стільниця, підвіконня та мийка з акрилового каменю Коріана

Плюси і мінуси акрилової листової мийки (порівняно з литою)

ПлюсыМинусы
Невисока ціна (від 2,5 т. р.) Поверхня мийки дуже сильно дряпається. Періодично подряпини потрібно полірувати
Більший вибір кольорів і відтінків На мийку можна ставити гарячий посуд, так як матеріал може розплавитися
Менше піддається сколів У клеєної мийки може відвалитися дно з-за падіння важкого предмета, скажімо, замороженої курки, з-за злитого окропу, а також з-за різких перепадів температур. На щастя, зламану мийку можна полагодити і заново склеїти, не залишивши і сліду
Можливість безшовної інтеграції зі стільницею З часом мийка може пожовтіти з-за акрилового компонента

Як правило, після повторної «домашньої» полірування акрилова мийка дряпається менше.

Литі мийки (інші назви: композитні/агломератної мийки, мийки з штучного граніту/кварцу/мармуру)

Ливарна технологія дозволяє створити монолітну конструкцію, за рахунок чого мийка виходить більш ударостійкою і термостійкою. Процес виготовлення виглядає так: композитний камінь в рідкому вигляді нагрівають і укладають на шаблон (матрицю) і залишають до повного остигання.


 • Миття з штучного граніту від бренду Omoikiri в інтер’єрі кухні

 • Миття з штучного граніту від бренду Omoikiri в інтер’єрі кухні

 • Миття з штучного граніту від бренду Omoikiri в інтер’єрі кухні
ПлюсыМинусы
Поверхня практично не дряпається. При бажанні на композитної мийці можна різати овочі. А ще мийку можна мити з абразивами Більш висока ціна (від 4 т. р.). Середня ціна – 12-30 тис. рублів. До речі, це в два рази дорожче мийки з нержавійки
Витримує удари. Якщо раптом на мийку впаде чавунна сковорідка, то чаша/крило не трісне, а дно не випаде Менший вибір відтінків
Велика стійкість до перепадів температур Врізні композитні мийки не підлягають ремонту і поліровці
На литу композитну мийку можна ставити гарячий посуд. Так, наприклад, європейські мийки з штучного каменю витримають температуру до 280 градусів, російські — до 180 градусів. Для порівняння: розпечена сковорода нагрівається до 180-230 градусів
Хімічна інертність штучного каменю дозволяє мити мийку будь-якими засобами – на основі лугів, кислот, ацетону, хлору
Миття з штучного граніту або кварцового агломерату не жовтіє і не вицвітає з часом
Термін служби композитної мийки становить 10-15 років

Порада 2. Оптимальне співвідношення кам’яної крихти і сполучною основи – 80:20

Будь штучний камінь складається з мінеральної складової (крихта граніту або мармуру) і сполучного компонента (полімерні або акрилові смоли). Від їх процентного співвідношення в складі напряму залежить якість миття. Кожен виробник має свій «фірмовий рецепт» виготовлення матеріалу і запатентований назва. Так, наприклад, Franke назвав свій «камінь» фрагранитом, Blanco – силгранитом, Teka – тегранитом, а Omoikiri – тетогранитом. Як же зрозуміти, яка композитна мийка краще?

 • Кажуть, що чим більше у складі матеріалу кам’яної крихти і менше смол, тим краще. Однак тут не все так однозначно.

Справа в тому, що чим більше у матеріалі кам’яної крихти (наприклад, 85%) і менше сполучного, тим більш стійкою до подряпин і високих температур буде мийка. Але в той же час вона стає менш ударопрочной. І навпаки: мийки з переважанням сполучного компонента є більш ударостійкими, але менш стійкими до подряпин і контактам з гарячою посудом/окропом. Тому вибирати миття з штучного каменю варто виходячи зі своїх потреб. Якщо ви рідко користуєтеся важкої посудом, то має сенс вибрати модель з високим вмістом мінералів.

 • Хочете вибрати усереднений варіант? Шукайте мийку, в якій частка кам’яної крихти становить 80%, відповідно частка сполучного і добавок – 20%.

Порада 3. «Мармурові» мийки гірше «гранітних» і «кварцових»

Штучний камінь роблять з гранітної, кварцової або мармурової крихти. Мийки з штучного мармуру (литого мармуру) менше удароміцні і стійкі до стирання, подряпин, перепадів температур, УФ-променів. Зате і коштують вони дешевше.


 • Врізна мийка з штучного граніту фірми Franke в інтер’єрі кухні

 • Врізна мийка з штучного граніту фірми Franke в інтер’єрі кухні

 • Врізна мийка з штучного граніту фірми Franke в інтер’єрі кухні

Порада 4. Купуйте миття з штучного каменю лише відомого виробника і фірми з хорошими відгуками

Мийки зі штучного каменю (як литі, так і клеєні) можуть бути готовими (врізними/накладними та виготовленими на фабриці) і зробленими на замовлення (це, як правило, інтегровані моделі або моделі нестандартних розмірів/форм). В останньому випадку фірми-виробника потрібно вибирати особливо прискіпливо, адже дуже багато залежить від «складання», а не тільки від матеріалу. Якщо недобросовісний виробник порушить технологію виготовлення або замість заявленого корейського/німецького «каменю» використовує підробку, то мийка може просто луснути.

 • В ідеалі, вибираючи фірму мийки з штучного каменю потрібно орієнтуватися на відгуки тих, хто користується мийкою не менше 2-3 років, а краще близько 5 років.
 • Також важливим критерієм вибору є надання гарантії. Чим довший термін, тим більше виробник упевнений у своєму товарі. Більшість фірм пропонують гарантію 1 рік, але деякі 3 або 5 років.
 • Готові врізні і накладні мийки з штучного каменю виробляють наступні фірми: Blanco, Franke, Longran, Poligran, Omoikiri, Granfest, Alveus, Zorg, Schock та ін.
 • Купуйте акрилову мийку з «каменя» відомих виробників, наприклад, DuPont CORIAN, Staron, LG Hi-macs, Samsung, Tristone та ін.
 • Обходьте стороною будівельні ринки і безіменні магазини – в них можна нарватися на підробку. Надійніше всього купувати кам’яні мийки у дилерів і в офіційних представництвах.

Порада 5. Хочете практичну мийку? Відмовтеся від покупки темної мийки

Темні мийки – самі мазкі. Вапняний наліт, іржа, краплі води і залишки їжі на чорному або темно-коричневому тлі будуть особливо помітні. Найпрактичніші мийки – бежеві і світло-коричневі з вираженими «цятками».


 • Бежева накладна мийка з гранітної крихти з двома чашами

 • Бежева накладна мийка з гранітної крихти з двома чашами

 • Бежева накладна мийка з гранітної крихти з двома чашами

Рада 6. НЕ купуйте «кам’яну» мийку якщо …

Ось 3 випадки, коли замість мийки з штучного каменю варто вибрати модель з нержавіючої сталі:

 • Якщо ви хочете придбати мийку в парі з подрібнювачем. Справа в тому, що із-за вібрацій і ваги самого подрібнювача мийка може тріснути (особливо акрилова). В цьому випадку краще вибрати з нержавійки.
 • Якщо ви звикли накопичувати посуд в раковині, наприклад, для миття в посудомийній машині. Застояне вода, рідини і шматочки їжі залишають наліт на дні і стінках чаші.
 • Якщо для вас в пріоритеті практичність, ніж естетичність, адже тільки миття з нержавіючої сталі дасть вам можливість:
 • Зливати окріп, не включаючи холодну воду;
 • Струшувати про борт чаші залишки їжі з вилки або лопатки;
 • Ставити на крило мийки гарячий посуд;
 • Мити посуд не відразу.
 • Рада 7. Переконайтеся, що у мийки є відтяжка до центру

  Вибираючи миття з штучного каменю, звертайте увагу на наявність невеликої відтяжки до центру (до зливного отвору). Це потрібно для того, щоб вода стікала в злив, а не застоювалася на дні, залишаючи брудний наліт.

  Порада 8. До мийки з штучного каменю можна підібрати такий же змішувач

  Так робоча зона вашої кухні стане особливо стильною. Правда колір змішувача буде трохи відрізнятися від мийки. Різнотон не є шлюбом, адже мийки повністю зроблені зі штучного каменю, а змішувач лише покривається кам’яним напиленням.

  Дивіться детальніше: Як вибрати змішувач для кухні

  5 головних правил використання мийки з штучного каменю

  Такі мийки красиві і гігієнічні, але користуватися ними потрібно обережно, дотримуючись наступних правил:

 • Перед тим, як зливати в мийку окріп, ЗАВЖДИ спочатку пускайте в неї холодну воду.
 • На дно миття бажано постелити гумовий/силіконовий килимок або підставку, яка захистить дно від подряпин і контакту з гарячою посудом.
 • Намагайтеся не збирати посуд в чаші, а мити її відразу.
 • Не використовуйте для чищення, мийки з штучного каменю ацетоносодержащие чистячі засоби, а також агресивні очисники духовок і жорсткі абразиви.
 • Не ставте в мийку або на її крило розпечену начиння.
 • Як помити СВІТЛУ миття з штучного каменю?

  Закрийте слив, наповніть раковину водою приблизно на¼, додайте миючий засіб і залиште замачиваться на 15 хвилин. В цей час протріть цією ж рідиною іншу частину чаші. Нарешті, відкрийте слив, сполосніть і протріть мийку начисто і насухо.

  І остання порада: починати доглядати за мийкою потрібно відразу з моменту установки, тоді навіть сама примхлива мийка прослужить вам довго.

  Порівняння мийки з штучного каменю з мийками із нержавіючої сталі, кераміки і натурального каменю

  Якщо ви дивитеся таблицю на смартфоні, поверніть його в горизонтальне положення — так вся таблиця увійде в область екрану.

  Акриловий каменьИскусственный граніт/мармур/кварцНержавейкаКерамическая мийка
  Легкість прибирання +– + +–
  Шумопоглинання + + — *Проблему частково вирішує шар шумоізоляції, який кріпиться на дно із зворотного боку чаші. Крім того, багато що залежить від товщини сталі. Якщо вона товста, то мийка буде практично безшумною. +- *Керамічна мийка не гримить від потоку води з крана, але може «дзвеніти» при зіткненні з посудом
  Стійкість до подряпин + +
  Стійкість до ударів, падіння важких предметів +- +
  Непомітність крапель, розлучень і нальоту від жорсткої води + + +
  Можливість локального ремонту(шліфування подряпин, відколів) + +
  Стійкість до контакту з гарячою посудом + + +
  Стійкість до різких перепадів температур + +
  Хімічна інертність +- + +-
  Ціна Низька Середня і висока Низька і середня Висока

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:9 середня оцінка: 4,44 з 5)