Зміст

 • Як позбутися від цвілі за 8 кроків
 • Як позбутися від неприємного запаху (при відсутності цвілі)
 • І трохи про профілактику

Реклама

Попадання надлишкового теплого зовнішнього повітря і вологи у внутрішню частину холодильника може стати причиною появи неприємного запаху і цвілі на гумовій прокладці, полицях і дверцятах холодильника. Також вони можуть з’явитися після тривалого простою техніки, наприклад, під час відпустки.

Як тільки ви помітите чорні плями навіть самого маленького розміру, терміново приступайте до їх видалення. Адже спори цвілі ростуть дуже швидко і можуть викликати не тільки алергічну реакцію у деяких людей, але і спровокувати більш серйозні недуги. На щастя, позбутися плісняви в холодильнику не так вже важко. Все, що вам потрібно — це пара інгредієнтів із ваших шаф і кілька простих дій.

Як позбутися від цвілі за 8 кроків

Крок 1. Перш ніж почати видалення цвілі з холодильника, вийміть всі продукти з полиць і морозильної камери. Це хороша можливість перевірити і усунути будь-які протікання з упаковок, залишки залежалась їжі та прострочені продукти.

Крок 2. Витягніть всі ящики, контейнери, лотки і полиці.

Крок 3. Розморозьте холодильник: спочатку відрегулюйте температуру до 0 градусів, потім відключіть прилад від електроживлення.

Крок 4. Складіть всі знімні частини холодильника у ванну, наповнену розчином теплої води і 2 склянками 9%-ного оцту. Залиште їх замачиваться на той час, поки ви будете мити камеру.

Замочування знімних частин холодильника у ванні

Крок 5. Для очищення внутрішньої частини холодильника вам потрібно використовувати щось, що зможе вбити цвіль і грибок. Для цієї мети підійдуть такі засоби:

 • 5-9%-ний столовий оцет (безпечний і доступний, але темні плями видаляє дещо складніше);
 • Будь хлорний відбілювач (легко видаляє плями, але підсушує ущільнювальну гумку і залишає різкий запах);
 • Перекис водню (залишає запах).

Захистіть руки гумовими рукавичками і почніть протирати холодильник ганчіркою змоченою у вибраному вами складі (у нерозведеному вигляді). Також ви можете залити засіб в пульверизатор і окропити кожен куточок.

Чистячий засіб найкраще розпорошувати на стінки камери з пульверизатора

 • Щоб вивести особливо стійкі плями і очистити важкодоступні місця, наприклад, пази в гумовій прокладці, використовуйте зубну щітку. Також для очищення пазів ущільнювача дуже зручно використовувати ватяні палички.
 • Особливу увагу приділіть очищенню зливного отвору, так як в ньому теж може оселитися цвіль. Більш того, засмічення в зливі холодильника може бути причиною надмірної вологості в камері. Отвір потрібно спочатку прочистити дерев’яною шпажкою, а потім залити в нього ваш розчин з допомогою клізми або воронки.
 • Так як хлорвмісні засоби можуть підсушити ущільнювальну гумку холодильника, після санобробки бажано змастити її вазеліном або олією.

Пам’ятайте, що такий чищенні потрібно піддати абсолютно всі поверхні – від дверцят до напрямних, щоб виключити повторне поява цвілі в холодильнику.

Крок 6. Як тільки ви закінчите процедуру, повторно протріть холодильник вологою чистою ганчіркою, щоб видалити запах і залишки кошти, а потім висушіть поверхні сухим рушником.

Крок 7. Тепер займіться миттям полиць і лотків, а потім прополощіть їх начисто.

Крок 8. І нарешті, поверніть всі знімні частини на місце, підключіть холодильник та встановіть потрібну температуру. Через півгодини його можна знову заповнити продуктами.

Як позбутися від неприємного запаху (при відсутності цвілі)

Якщо після довгого простою холодильника, ви виявили, що з камер неприємно пахне, але плям цвілі в них немає, то ви можете скористатися цією ж інструкцією, але замінити оцет, перекис і хлорку розчином соди.

 • Для замочування полиць і контейнерів у ванні буде потрібно 1 склянка соди.
 • Для чищення камер знадобиться трохи теплої води і 2 ст. ложки соди.

Однак майте на увазі, що сода є легким абразивом навіть при розведенні у воді, тому содовий розчин варто попередньо тестувати на малопомітній ділянці холодильника.

Дивіться детальніше: Як прибрати запах з холодильника за 6 кроків

І трохи про профілактику

Щоб цвіль більше ніколи не з’являлася у вашому холодильнику, намагайтеся дотримувати наступні рекомендації:

 • Перед кожним від’їздом вимикайте холодильник, попередньо спустошивши його і відкривши дверцята навстіж.
 • Не зберігайте припаси довше терміну їх придатності.
 • Помічаючи протікання з упаковок продуктів, усувайте їх відразу ж.

І ще одна порада: вирішити проблему підвищеної вологості в холодильнику допоможуть пакетики з силікагелем, які зазвичай кладуть у взуттєві коробки. Покладіть по пакетику на кожну полицю і намагайтеся періодично їх міняти.

(Оцініть матеріал! Вже проголосувало:18 середня оцінка: 4,72 з 5)