Зміст

 • Стіни і підлога
 • Кухонний гарнітур і колірні поєднання

Реклама

Якщо ви любите атмосферу спокою, свіжості і витонченості в будинку, то використання сірого кольору в інтер’єрі кухні буде безпрограшним рішенням. Давайте розберемося, за що цей холодний колір люблять дизайнери, і в яких випадках він найбільш доречний.

 • У той час як одні знаходить сірий колір похмурим, гнітючим і занадто серйозним, професіонали цінують його за нейтральність, універсальність і дивовижну здатність розкривати красу квітів-компаньйонів — яскравих і стриманих, «холодних» і «теплих».
 • Дизайнери люблять використовувати цей колір як альтернативу іншим базовим кольорам, наприклад, білого і бежевого, які найчастіше відіграють домінантну роль в інтер’єрі.
 • Сірий колір будь-якого відтінку прекрасно поєднується з деревом, відтіняючи його теплоту.
 • Часто саме сірий і його відтінки використовуються для оформлення розкішних і багато обставлених інтер’єрів у класичному стилі або в стилі ар-деко, адже він може врівноважити велика кількість декору поверхонь і предметів, «полегшити» масивну меблі, підкреслити красу благородних натуральних матеріалів.

 • Світлі відтінки цього кольору візуально збільшує простір і не «крадуть» природне освітлення, тому дуже підходить для оформлення стін і підлоги маленької кухні.

 • Ще один аргумент на користь цього кольору – гармонійне поєднання сірих стін або меблів зі сталевими і хромованими фасадами побутової техніки.
 • Сірі поверхні практичніше білих або, наприклад, темно-коричневих, так як на них менш помітні пил, жировий наліт, розводи та плями бруду. Якщо повністю сіра кухня вам не по душі, то ви можете оформити цим кольором особливо мазкі зони: фартух, стільниці, стать та/або стіни.
 • Якщо вікна вашої кухні виходять на південну сторону, то холодна сіра гама зможе візуально «збалансувати» температуру в кімнаті і додати їй відчуття свіжості.

А тепер давайте подумаємо, як можна використовувати сірий колір в інтер’єрі кухні максимально ефективно і красиво, уникнувши нудною монохромності і зайвої холодності.

Стіни і підлога

Сірі стіни і підлога на кухні – відмінне рішення і з практичної, і з естетичної точки зору.

 • Для обробки стін і підлоги маленьких кухонь підійдуть тільки світло-сірі, сіро-блакитні, сіро-бежеві відтінки.

Ось підбірка фото інтер’єрів кухонь, в яких сірий колір стін вдало грає роль фону (гортайте фото праворуч).

В якості обробки стін, чудово підійдуть сірі шпалери з ненав’язливим малюнком як на фото нижче, однотонні або шпалери під фарбування.

Темні відтінки небажано використовувати для обробки стін маленької кухні, але якщо вона добре освітлена, то при бажанні ви можете оформити цим кольором тільки одну акцентну стіну. Наприклад, у цієї маленької кухні в скандинавському стилі темно-сірі шпалери прикрасили одну стіну в обідній зоні.

Сірі підлоги, наприклад паркетна дошка з вибіленого дуба, плитка, керамограніт під камінь не тільки красиві і делікатні, але й практичні і легкі в догляді.

Кухонний гарнітур і колірні поєднання

Сірий + білий

Дует цих квітів – це класичне і завжди безпрограшне поєднання.

Дизайн сірої кухні на тлі білих стін, фартуха, стільниці можна подивитися на фото нижче:

А ось підбірка фото білих кухонь в поєднанні зі стінами, фартухом, стільницею і предметами інтер’єру в асфальтовому, графітовому і інших тонах.

Сірий + бежевий і коричневий

Якщо ви хочете створити дуже затишну кухню, то в ролі «компаньйона» сірого кольору може виступити бежевий колір, який пом’якшує його суворість і аскетичність.

І, як вже було сказано раніше, такий колір «дружить» зі всіма відтінками коричневого, які в інтер’єрі кухні можуть бути у вигляді дерев’яної або ротангових меблів, а також в текстилі і декорі.

Сірий + яскраві кольори

Сірий поєднується практично з усіма кольорами веселки, але з деякими відтінками виглядає особливо ефектно.

Наприклад, у поєднанні з фіолетовими і рожевими акцентами.

Поєднання сірого кольору з жовтим і його варіаціями представлено в наступній добірці фото.

Ще одна ефектна колірна пара — сірий + зелений.

Також можливе поєднання сірих відтінків з синім, блакитним і бірюзовим тонами, але щоб нейтралізувати холодність такої кольорової пари, в інтер’єрі повинні бути присутнім і відтінки теплого коричневого кольору, наприклад, у вигляді дерев’яної меблів або обробки.

І нарешті, темні відтінки нашого кольору (графітовий, асфальтовий, антрацитовий) добре уживуться з червоними і бордовими колірними плямами.

Монохромність в сірому кольорі

Сірий колір і безліч його відтінків можуть скласти основу палітри інтер’єру. У якому б стилі не була витримана обстановка монохромного кухні, її надмірну категоричність потрібно компенсувати великою кількістю дерев’яних меблів і натурального текстилю. Приклади монохромного дизайну кухонь в різних стилях представлені в наступних фото.

Так як сірий колір – це колір бетону, каменю і металу, колір суворості й аскетизму, він часто складає основу чоловічого інтер’єру в стилі хай-тек, мінімалізм, лофт та індастріал.

В наступній добірці фото представлені інтер’єри чоловічих кухонь.

(Оцініть матеріал! Вже проголосувало:64 середня оцінка: 4,77 з 5)