Зміст

 • 7 рішень, як приховати газову колонку або органічно вписати її в інтер’єр
 • Особливості ремонту і дизайну кухні з газовою колонкою

Реклама

Газова колонка часто ускладнює облаштування кухні, адже вона займає так багато місця, майже завжди має незручне розташування, псує вигляд стіни, та ще й вимагає осторожнейшего обігу. У цьому матеріалі ми розповімо, що можна зробити з цим корисним, але непростим приладом, і як спланувати ремонт і дизайн кухні з газовою колонкою без шкоди резервів зберігання, красу інтер’єру, вашому гаманцю і безпеки. А ще тут ви знайдете добірку 40 фото інтер’єрів, з яких можна почерпнути масу корисних ідей.

7 рішень, як приховати газову колонку або органічно вписати її в інтер’єр

Рішення 1. Перенесення в коридор

Перенесення газової колонки в коридор виправданий, коли кухня дуже маленька і в ній катастрофічно не вистачає місць зберігання. Однак реалізація цієї задумки досить клопітка і можлива лише при дотриманні наступних вимог:

 • Коридор повинен бути широким — відстань між передньою стінкою корпусу встановленої колонки і протилежною стіною повинна складати не менше 1 м;
 • Висота стелі коридору повинна становити не менше 2,25 м, а об’єм приміщення припустимо від 7,5 м3;
 • В коридорі повинен бути вентиляційний канал і димар діаметром 125 мм;
 • Стіна, на якій буде встановлена колонка, повинна бути капітальною.

Майте на увазі, що перенесення газової колонки повинен здійснюватися згідно з положеннями Сніп і майже завжди тільки після узгодження з газовими та житловими службами.

Рішення 2. Перенесення в межах кухні

Ідея перенесення колонки в коридор радикальна і не завжди можлива, а ось перенесення в межах кухні – цілком здійснимо. Часто це рішення допомагає зручніше організувати робочий простір або заховати прилад там, де він найменше помітний. Нижче на фото представлені фото інтер’єру кухні в хрущовці з газовою колонкою в кутку.

Найлегше погодити перенесення газової колонки на відстань не більше ніж на 1,5 метра від «рідного» місця по тій же стіні. Важливо, щоб колонка була розміщена не над плитою.

Перенесення колонки на більшу відстань буде офіційно вважатися вже не перенесенням, а заміною і прокладанням нових газових магістралей, тому узаконення буде відбуватися набагато складніше і довше.

Рішення 3. Встройка у шафу

Встройка газової колонки в шафку – це найкращий, але не завжди законний спосіб маскування газової колонки. У деяких містах вона допускається і активно практикується, в інших – суворо забороняється. Щоб уникнути штрафів або, що ще гірше, аварій, розробіть проект вбудови, потім обов’язково проконсультуйтеся з місцевою газовою службою і отримаєте офіційний дозвіл.

Як же заховати газову колонку шафа кухні правильно і безпечно?

 • Газову колонку з відкритою камерою згоряння необхідно ховати в фальш-шафа без верху і низу, бокові стінки шафи повинні знаходитися на відстані не менше 15 см від бічних стінок приладу. Фасад бажано зробити ґратчастим, як на фото-прикладі нижче. Всі ці вимоги потрібні для вентиляції, створення правильної тяги і вашої безпеки.

До речі, подібним чином можна сховати газову колонку не в фальш-шафа, а … в фальш-витяжку. Приклад такого маскування ви можете розглянути в наступному фото-слайдері.

 • Газову колонку з закритою камерою згоряння вбудовувати легше – шафа може мати низ і верх, бічні стінки, встановлені впритул до приладу, і суцільну дверцята.

 • Бажано, щоб газова колонка була встановлена приблизно на одному рівні з навісними шафами.

Рішення 4. Оформлення фасадів і фартуха білим кольором

Більшість газових водонагрівачів мають металеві корпуси білого кольору. Чому б цим не скористатися? Адже оформивши фартух кухні і фасади гарнітура білим, ви вб’єте відразу двох зайців:

 • Створите фон, в якому газова колонка, лічильник і стояк просто «розчиняться» і будуть практично непомітні незалежно від свого розташування;
 • За рахунок білого кольору, ви візуально збільшите невеликий простір і зробити його світліше.
 • Таким чином, вам не доведеться ускладнювати, здорожувати і затягувати ремонт кухні і проектування гарнітура, а сам прилад буде завжди доступний для тих. обслуговування. Мабуть, саме цей спосіб інтеграції водонагрівача в інтер’єр є найбільш легким і, в той же час ефективним. До речі, догляд за білими поверхнями, всупереч міфам, так само простий, як і за поверхнями будь-якого іншого кольору. Більш того, світлі відтінки набагато практичніше темних (якщо мова йде не про тканинах) і візуально роблять інтер’єр більш охайним. Нижче на фото представлений приклад дизайну білої кухні в хрущовці з газовою колонкою, яка ніби сама є частиною гарнітура.

  А ось приклад маскування газової колонки на тлі білої стіни.


  • Газова колонка в інтер’єрі кухні з білими стінами в будинку старого фонду

  • Газова колонка в інтер’єрі кухні з білими стінами в будинку старого фонду

  Дивіться також матеріал: Дизайн та ремонт кухні в хрущовці — 13 перевірених рішень.

  Втім, не обов’язково оформляти стіни і фартух білим кольором. Для того щоб прилад був органічно вписаний в інтер’єр, його достатньо підтримати іншими білими елементами, наприклад, витяжкою і духовкою, як в цьому дизайн-проект кухні в стилі кантрі.

  Рішення 5. Фарбування колонки в тон стіни/фасадів

  Якщо ви не хочете налаштувати дизайн кухні під газову колонку, тоді зробите навпаки і адаптуйте до інтер’єру її саму. Для цього просто пофарбуйте корпус в тон фону (стіни, фартуха), в тон фасадів або в будь-яких кольорових акцентів, наявних на кухні. Принцип роботи простий: спочатку корпус потрібно трохи ошкуріть, потім покрити грунтовкою і дати їй висохнути, а потім нанести фарбу, точніше термостійку емаль з балончика або за допомогою фарбопульта у кілька шарів. Завдяки розпилювача фарба ляже рівним шаром, і ніхто ніколи не здогадається, що фарбування не фабрична. До речі, відтінків термостійких емалей існує безліч, і ви зможете підібрати саме той, що вам потрібен.

  Рішення 6. Декор колонки

  Газова колонка не буде псувати інтер’єр, якщо її вміло декорувати. Наприклад, ви можете прикрасити корпус водонагрівача вініловими наклейками, декупажем або художнім розписом. Також ви можете купити колонку з вже готовим малюнком від виробника. Головне, підійди до вибору дизайну колонки відповідально – він повинен поєднуватися за колірною гамою кухні і підходити до неї за стилем. При цьому сам інтер’єр повинен бути оформлений стримано і переважно в нейтральних тонах. В іншому випадку, декорована колонка тільки зіпсує вигляд кухні, буде виглядати незграбно і вносити відчуття безладу.

  Рішення 7. Оформлення інтер’єру в «сільському» або індустріальному стилі

  Любителям сільських стилів (кантрі, прованс, рустик, стилю російської дачі тощо), а також стилю лофт та індастріал немає підстав турбуватися про видимості інженерних комунікацій. Адже в таких інтер’єрах газову колонку, лічильник, труби і стояки потрібно не ховати, а, навпаки, використовувати як прикрасу інтер’єру і автентичний атрибут сільської/промислової обстановки. Для кращого ефекту колонку можна штучно зістарити.


  • Маленька кухня з газовою колонкою в стилі кантрі

  • Маленька кухня з газовою колонкою в стилі кантрі

  • Маленька кухня з газовою колонкою в стилі кантрі

  • Маленька кухня з газовою колонкою в стилі кантрі

  Особливості ремонту і дизайну кухні з газовою колонкою

  Планувати дизайн і ремонт кухні з газовою колонкою потрібно з оглядкою на правила пожежної безпеки, вимоги вентиляції та ергономіки. Ось кілька важливих порад, які допоможуть вам облаштувати робочий простір найкращим чином.

 • Якщо ви облаштовуєте кухню з нуля, то про розташування газової колонки, плануванні і дизайні інтер’єру бажано подумати ще до ремонту і купівлі меблів. Тоді у вас залишиться більше можливостей для маневру і менше проблем. Наприклад, ви можете перенести колонку, поміняти її на більш сучасну або відповідну до майбутньої обстановці модель, попутно поліпшити вентиляцію і димар, налаштувати колірну гамму інтер’єру під колонку тощо
 • Кухонний гарнітур бажано купувати на замовлення незалежно від того, чи плануєте ви вбудовувати водонагрівач в шафу чи ні. Це дозволить вам скомпонувати гарнітур без помилок і використовувати з користю кожен сантиметр.
 • Можна встановлювати натяжна стеля на кухні з газовою колонкою? Можна, якщо висота приміщення при встановленому полотні буде становити не менше 2,25 м, а від отвору димоходу до стелі залишиться відстань не менше 8 див. При цьому димохід бажано обладнати не алюмінієвої гофрованою трубою, яка дуже сильно нагрівається, а димоходом-сендвічем з теплоізоляційним шаром. Так стелю не пошкодиться під впливом тепла від продуктів згоряння, димових в димохід) і сам не стане перешкодою для тяги. При необхідності отвір димаря можна трохи опустити.
 • Стіни на кухні з газовою колонкою не варто обробляти шпалерами або пластиковими панелями (принаймні, біля колонки), так як ці матеріали можуть зіпсуватися/розплавитися під впливом тепла. В ідеалі стіни слід обштукатурити, пофарбувати або обробити керамічною плиткою (див. фото).
 • Малогабаритна кухня з газовою колонкою і стінами, облицьованими керамічною плиткою

 • На кухні з газовою колонкою обов’язково потрібний постійний приплив свіжого повітря (50-90 кубометрів на годину). Це потрібно і для вашої безпеки, і для стабільності горіння агрегату. Тому встановлюючи пластикові вікна, виберіть ті, що мають функцію мікропровітрювання, тобто спеціальну фурнітуру, яка дозволяє відкривати вікна з микрощелями від 3 до 7 мм. І взимку, і влітку вікна кухні з газовою колонкою повинні бути відкриті саме в такому режимі. Якщо ж на кухні заплановані або вже встановлені дерев’яні вікна, то за рахунок їх природних мікрощілин питання пасивної вентиляції буде вирішено сам собою. Головне, не перестаратися з гідроізоляцією, ущільнювачами і утеплювачами вікон.
 • Ще більш ефективно забезпечити приплив повітря допоможуть припливні вентиляційні клапани, врізані в стіну, наприклад, Кіп-125 або КПВ-125. Про їх встановлення бажано подбати до ремонту, щоб не псувати обробку.
 • На кухні з газовою колонкою як припливна, так і витяжна система мають працювати збалансовано. Тому необхідно запросити професійних вентиляционщиков — перевірити димар і вентиляційний канал. При необхідності їх потрібно привести в порядок. І, звичайно, при облаштуванні кухні не робіть грубу і, на жаль, поширену помилку — не закривайте вентканал ні гіпсокартонними коробами, ні шпалерами, ні меблями.
 • І остання порада – «в будь незрозумілої ситуації» консультуйтеся з газовою службою і дійте згідно з приписами нормативних документів.
 • (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:11 середня оцінка: 4,09 з 5)