Зміст

 • Основні види кухонних ручок
 • Вибираємо ручки по технічним характеристикам
 • Фурнітура, відповідна стилю, — яка вона?
 • Рекомендації по установці ручок

Реклама

Якісна фурнітура для кухонних меблів повинна вибиратися дуже ретельно. Особливо це стосується такого елемента, як ручки — адже вони володіють і функціональним та декоративним призначенням. Дійсно, без ручок неможливо уявити собі кухонного гарнітура. Але оригінальної, привабливою та зручною у використанні ваша кухня буде тільки, якщо всі її елементи ви правильно підберете.

Основні види кухонних ручок

Ручки для меблів можуть виконуватися з кольорового пластику, а можуть прикрашатися стразами. Природно, перед покупкою доведеться проаналізувати безліч факторів — від кольору приміщення і стилю меблів до фінансових можливостей, але головне, з чим доведеться розібратися — які взагалі бувають ручки.

Як правило, пропонована перевіреними виробниками фурнітура може бути таких типів і форм:

 • ручки-кільця, що встановлюються на декоративну основу, — масивні, благородні і елегантні. Матеріал для їх виготовлення — метал, патинований або покритий бронзовим напиленням. Вони чудово поєднуються з класичними дерев’яними кухонними фасадами. Однак кожен раз дверцята потрібно буде відкривати дуже акуратно, щоб не пошкодити фасади;

 • популярністю користуються ручки-раковини (виготовляються як з металу, так і з пластику), поверхня яких може бути прикрашена розписом і різьбленням;

 • компактна і зручна фурнітура у вигляді «кнопок» може виконуватися з дерева, металу або пластику і чудово підходить для легких фасадів;

 • легкими вважаються і маленькі ручки-краплі — це виріб належить до класичних, але краще всього поєднується з пластиковим фасадом;

 • найбільш практичними і лаконічними (а тому й дуже поширеними) вважаються ручки-скоби, які можуть виконуватися з різних розмірів;

 • вбудовані ручки (виглядають як прорізане на гладкому фасаді полотно) — ідеальні в тому випадку, якщо фасади кухонних меблів вже багато прикрашені (наприклад, стразами або різьбленням).

Вибираємо ручки по технічним характеристикам

Не секрет, що дверцята кухонних меблів відкриваються щодня безліч разів. Тому потрібно вибирати ручки для гарнітура так, щоб вони були не тільки декоративним елементом, але й забезпечували належну функціональність.

З цієї причини найчастіше вибирається металева або дерев’яна, а не пластикова фурнітура. Пластик, особливо дешевий, не може забезпечити необхідну довговічність і практичність. Крім того, він навіть може деформуватися з-за високих температур. Втім, небезпека пошкодження існує і у дерев’яних ручок — тому їх не поміщають в зону дії високих температур. Що ж стосується металу, то для всіх випадків це буде ідеальним вибором.

Порада: дуже важливо правильно вибрати розмір ручок. Маленькі вироби, що кріпляться на одному шурупе, вважаються найбільш непрактичними. Тому і завоювали популярність скоби, які працюють у різних стилях і в широкому розмірному діапазоні. З точки зору ергономічності велика ручка завжди буде зручніше у порівнянні з маленької. Крім того, вони кріпляться до фасаду в декількох місцях, що гарантує підвищену надійність.

Фурнітура, відповідна стилю, — яка вона?

Фурнітура повинна бути надійною, практичною та высокодекоративной. Не можна вибрати саме ці ручки-скоби зі стразами тільки тому, що вони справили враження на виставковому стенді — потрібно вдумливо оцінити загальний стиль кухні і підібрати відповідне рішення. Базових рекомендацій тут не так і багато:

 • Для меблів в класичному стилі підійдуть бронзові або порцелянові ручки.
 • Шукаєте варіант для кухонного гарнітура в стилі хай-тек? Вам не обійтися без сучасних релінгів — це своєрідні скоби, прямі, лаконічні і дуже зручні. Релінги встановлюють на пластикові або алюмінієві фасади, причому вони можуть монтуватися як вертикально, так і горизонтально.
 • Ручки-скоби також відрізняються простотою форм і підходять для горизонтального або вертикального розташування. Як правило, такі варіанти не перевантажуються різьбленням або стразами, а тому ідеальні для «сучасної класики і модерну. Найбільш поширені кольори, в яких випускаються скоби, — «дерево», бронза, алюміній, хром, сатин, золото.
 • Для кухонь в стилі прованс або вінтаж вибирається штучно зістарена фурнітура або класичні ручки з фарфоровими вставками, що виглядають як аристократичний антикваріат.
 • Унікальні ручки зі стразами Сваровські стануть шедевром для неповторного блискучого інтер’єру. До речі, й кухонні фасади цілком можуть прикрашатися стразами. Втім, не варто «всипати діамантами» всю кухню — буде досить, якщо будуть прикрашені стразами тільки ручки. До речі, вони чудово поєднуються з лаконічними пофарбованими поверхнями.
 • Рекомендації по установці ручок

  Отже, ви обрали якісні, функціональні та привабливі ручки. Залишилося тільки правильно їх установити — при цьому важливо не порушити симетрію розташування.

  Для цього установка проводиться за шаблоном — з його допомогою фурнітура монтується ще до навішування фасадів. Шаблон являє собою прямокутний шматок фанери з отворами, виконаними в потрібних місцях. Завдяки такій простій конструкції ви зможете зробити отвори під кріплення відразу на всіх фасадах без додаткових вимірів.

  Порада: скляні і дерев’яні фасади потребують встановлення додаткової шайби (із зворотного боку болта). Це не тільки знизить ризик розтріскування, але і вбереже кріплення від розбовтування.

  Важливий і вибір інструменту. Так, для дерев’яного (або з МДФ) кухонного фасаду використовуються східчасті або корончаті свердла — гострі і дозволяють свердлити без натиску. Для скла застосовуються особливі свердла з алмазним напиленням.

  Порада: Отвір у склі можна виконати і розплавленим оловом — у цьому випадку поява тріщин неможливо. Для проведення робіт буде потрібно олово (яке використовується в процесі пайки) і пісок. Фасадна фільонка размечется і посипається піском. У ньому роблять воронку потрібного діаметру, куди і заливають розплавлене олово. Через кілька секунд припій охолоне і його можна буде прибрати — разом з піском та скляною пробкою.

  Отже, вибір кухонних ручок — зовсім не складний захід. Ви можете віддати перевагу традиційні скоби, а можете прикрасити стіна екстраординарної фурнітурою — все залежить від стилю приміщення і вашого власного бажання.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:14 середня оцінка: 4,43 з 5)