Зміст

 • Загальні характеристики
 • Підказки по використанню помаранчевого в масі і в акцентах

Реклама

Як відомо, помаранчевий колір небажаний для оформлення спалень і віталень, але в інтер’єрі кухні або їдальні він буде виглядати дуже органічно. І все ж цей колір не можна назвати нейтральним, тому навіть на кухні використовувати його потрібно з розумом. Створити вдалі поєднання, витримати правильні пропорції кольорів і підібрати шпалери, штори, меблі в потрібних відтінках вам допоможуть наші підказки і добірка красивих фото-ідей.

Загальні характеристики

Помаранчевий колір змішування утворюється з жовтого і червоного, а тому своїми властивостями багато в чому схожий з «батьками».

 • Психологічний вплив: він також як і червоний привертає увагу, але менш агресивний і не викликає почуття тривоги. А енергійність, бадьорість і здатність покращувати настрій наш герой успадкував від жовтого кольору. На жаль, такі риси як нав’язливість і здатність подразнювати при використанні в великих масах йому теж властиві.
 • Оптичні властивості: має здатність візуально наближати і збільшувати в обсязі предмети меблів і стіни, але при цьому, не роблячи їх важкими на вигляд. Ще одна важлива риса – його теплота.

Підказки по використанню помаранчевого в масі і в акцентах

Помаранчевий, незважаючи на його яскравість, можна використовувати як основний у пропорції 1:1 з іншим кольором, але лише в деяких випадках:

 • Якщо кухня велика і їй не вистачає відчуття затишку і камерності;
 • Якщо вона виходить вікнами на північ і мало висвітлена;
 • Якщо ви і ваша сім’я ведете активний спосіб життя, темпераменти і рухливі.

Порада: якщо вам хочеться багато помаранчевого, то кращим варіантом буде сіро-, бежево — або біло-помаранчева кухня.

Нижче на фото-слайдері представлені приклади дизайну помаранчевої кухні.

Все-таки достаток цього енергійного кольору виглядає досить екстремально, набагато безпечніше використовувати його тільки як додатковий (у пропорції 1:3, 1:4, 1:5). Так ви внесете в інтер’єр потрібний імпульс енергії, відчуття тепла, і обстановка довго вам не набридне.

Помаранчевими можуть бути: шпалери на акцентной стіни, штори, фартух, стільниця, частина гарнітура, стільці, посуд та/або декор. Приклади таких акцентів можна побачити в наступній добірці фото:

Холодильник Smeg оранжевого кольору

Помаранчева стільниця і аксесуари в інтер’єрі

Підказки по способів збільшення маленької кухні з допомогою оранжевого кольору

Достаток оранжевого кольору маленьку кухню тільки зменшить, але ви можете обіграти оптичні властивості нашого героя (здатність візуально наближати і збільшувати стіни) на свою користь наступними способами:

 • Виділивши одну акцентну стіну помаранчевим, а решта, оформивши бежевим, сірим або білим, ви зробите стеля трохи вище.

 • Пофарбувавши половину всіх стін або фрагмент однієї стіни (наприклад, фартух) в помаранчевий колір, ви візуально зробите кухню ширше і просторіше.

Підказки про те, як вибирати відтінки виходячи із стилю кухні

Найпридатніші стилі для помаранчевого: кантрі, всі етнічні (середземноморський, іспанська, східний, мексиканський, африканський), сучасні (скандинавський, мінімалізм) і, звичайно, стиль 60−х.

 • Чим більш сучасний стиль інтер’єру вашої кухні, тим більш насичені і чисті відтінки ви можете використовувати: апельсиновий, морквяний, гарбузовий, колір кіноварі.
 • І навпаки, чим більш традиційна обстановка, тим суворіше повинні бути відтінки помаранчевого. Підійдуть відтінки з домішкою коричневого: вохристий, гірчичний, медовий, бурштиновий, теракотовий, цегляний, іржавий, каштановий і т. д. Варто додати, що класичні ампір, бароко, рококо не дуже люблять помаранчевий.

Ось як помаранчевий виглядає в інтер’єрі кухні з натяком на епоху 60-х.

А ось так в інтер’єрі кухні в середземноморському стилі (гортайте фото праворуч).

Приклад апельсиново-білої їдальні в класичному стилі.

Поради щодо підбору кольорів-компаньйонів

Гармонійні колористичні поєднання – це вже половина успіху будь-якого дизайну інтер’єру. Плануючи, які шпалери, штори, фартух і ін. елементи ви хочете придбати, потрібно чітко уявляти собі бажане колірне оформлення кухні. Розібратися, які кольори будуть поєднуватися з помаранчевим можна за допомогою колірного кола Иттена. З основними принципами роботи з ним можна ознайомитися у наступному відео-уроці.

А ось наші підказки:

 • В монохромній гамі більш темні відтінки помаранчевого поєднуються з більш світлими його тонами, а також з близькими кольорами – червоним, жовтим, коричневим, бежевим. Монохромна тепла гамма буде дуже затишна і тепла, але доречна, мабуть, в інтер’єрі «північної» кухні.

 • В контрастною гамі доречні комбінації з протилежними в спектрі кольорами – синім, бірюзовим, блакитним. Поєднувати оранжевий з холодними кольорами особливо потрібно у випадку, якщо вікна кухні виходять на південь. Вдалими будуть і контрастні союзи з чорним, білим і сірим.

А тепер фото-приклади різних кухонь:

 • Біло-помаранчева кухня – це сама безпрограшна і універсальна комбінація, яку можна доповнювати практично будь-яким кольором.

 • Чорно-помаранчева кухня – доречна в інтер’єрі кухні в сучасному стилі, особливо для кухні в стилі арт-деко.

 • Оранжево-зелена кухня буде вельми приємна оку, але щоб вона не нагадувала кафе, її також слідують розбавляти великою часткою білого кольору як показано на фото нижче або так, щоб відтінок зеленого був ненав’язливий.

 • І нарешті, фото сіро-помаранчевої кухні. Сірий, так само як і білий, врівноважує енергійність апельсинових фарб, а сам стає жвавіше й цікавіше.

Підказки про те, як робити не можна, або можна, але з обережністю

 • При складанні колірної гами кухні враховуйте, що поєднувати оранжевий з відтінком червоного, близького до фіолетового, буде не кращою ідеєю.
 • Саме подразнюючу і навіть трохи психоделічне поєднання — оранжевий + рожевий. Воно може бути доречно лише на кухні в стилі поп-арт, але рожевий все-таки потрібно використовувати по мінімуму.

(Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 середня оцінка: 4,62 з 5)