Зміст

 • 5 головних правил колористики
 • 7 вдалих поєднань для кухні

Реклама

Жовтий колір має властивість бадьорити, налаштовувати на спілкування, стимулювати розумову активність, а також травлення і апетит, тому найчастіше він використовується саме в дизайні кухонь, а не спалень і віталень. Але в той же час, це один з найнебезпечніших кольорів у спектрі, який швидко набридає і починає втомлювати. Тому використовувати його потрібно в правильних пропорціях, поєднаннях і відтінках.

Кому рекомендовано: жовта кухня або кухня з жовтими колірними акцентами підійде, насамперед, сангвінікам, товариським, життєрадісним, впевненим у собі оптимістам.

Для кухні більше підходить: для темних кухонь, вікна яких виходять на північ, а також для маленьких кухонь.

5 головних правил колористики

 • Жовтий колір візуально робить поверхні або предмети меблів об’ємніше, але при цьому — «легше». Наприклад, жовта кухня буде здаватися трохи крупніше, ніж вона є насправді, але при цьому не буде здаватися дуже масивною. Якщо ж ви поклеите шпалери лимонного кольору на одну стіну, то вона буде візуально розширювати простір і візуально піднімати стелю.
 • Майте на увазі, що при тривалому впливі велика кількість жовтих фарб в дизайні кухні починає дратувати і втомлювати. Тому краще не використовувати жовтий в інтер’єрі як фон і основу колірної гами. Набагато гармонійніше він виглядає у вигляді колірних акцентів: в декорі, посуді, невеликих предметах меблів. Наприклад, щоб внести потрібний імпульс енергії в нудне простір, досить повісити на вікна жовті штори як показано на фото нижче.

  З цієї ж причини небажано оформляти всі стіни на кухні в яскравих і насичених тонах: лаймовому, лимонному, канареечном і т. д. Але ви можете оформити жовтим тільки одну стіну, наприклад, в обідній зоні або фрагмент стіни, наприклад, фартух.

  Приклади виділення акцентной стіни жовтими шпалерами дивіться в наступній добірці фото (гортайте вправо):

 • Цей колір подібно сонячним променям наповнює простір світлом і відчуттям тепла. Саме з цієї причини він рекомендується темних кухнях, вікна яких виходять на північну сторону. А ще ілюзія сонця в інтер’єрі особливо актуальна для нас, жителів північної країни з довгими зимами.
 • Жовтий колір досить практичний, тому їм можна оформити робочі зони – фартух або стільницю. До того ж, жовтий фартух візуально зробить маленьку або вузьку кухню трохи ширше.
 • Майте на увазі, що яскраві відтінки більше використовуються для оформлення сучасних кухонь, наприклад, в скандинавському стилі.
 • На кухні ж у класичному стилі кантрі, американської класики або в стилі прованс будуть доречні приглушені тони: гірчичний, оливковий, пісочний, світло-жовтий, кремовий, лляний, палевий, персиковий. До речі, цими стриманими відтінками допускається оформляти як стіни, так і кухонний гарнітур.

  І ще одна порада: якщо ви тільки плануєте дизайн майбутньої кухні, то постарайтеся вибрати шпалери або фарбу для стін тільки після того, як ви визначитеся з вибором гарнітура, фартуха, техніки, штор тощо

  7 вдалих поєднань для кухні

  Які кольори гармонійно поєднуються з жовтим? Насправді скласти йому пару можуть не так вже багато відтінків. Зорієнтуватися в цьому питанні вам допоможуть поєднання, які зустрічаються в природі і кілька наших порад:

 • Теплі жовті кольори добре поєднуються з теплими помаранчевими, червоними, коричневими квітами. А холодні відтінки (наприклад, лимонний) поєднуються з холодними кольорами – блакитним, фіолетовим, сірим, сріблястим.
 • Вдалі колористичні поєднання можуть бути контрастними, нейтральними і монохромними.
 • Комбінація з білим

  Союз жовтого з білим – самий універсальний і поширений в дизайні інтер’єрів. Білий врівноважує теплоту жовтого, створює ефект світіння, атмосферу свіжості і прохолоди.

  Комбінація з сірим

  Сірий так само як і білий, врівноважує жовтий, а сам в його оточенні стає не таким нудним і похмурим. Цей союз доречний на кухні, як в сучасному, так і в класичному стилі. Відтінки сірого можуть бути будь-які — від асфальтового до графітового, але для маленької кухні краще використовувати тільки світло-сірі тони. Давайте розглянемо наступну підбірку фото дизайну сіро-жовтих кухонь.

  Комбінація з чорним

  Якщо чорно-жовтий мікс хороший в логотипі стільникового оператора або на дорожніх знаках, то на кухні чорний з жовтим потрібно поєднувати дуже обережно, але це цілком можливо, якщо витримати їх в правильних пропорціях і розбавити гаму великою кількістю білих фарб. Приклади чорно-жовтих кухонь представляємо нижче.

  Комбінація з синім і блакитним

  Наступна підбірка фото присвячена союзу фарб неба і сонця, який можна назвати гармонійним з усіх можливих. Холодність синього врівноважує яскраву теплоту жовтого. Щоб жовто-синя кухня не вийшла дуже яскравою, краще використовувати приглушені відтінки основного кольору і доповнити гаму домінуючим білим фоном.

  Детальніше про блакитний колір в інтер’єрі кухні читайте тут.

  Комбінація з рожевим і фіолетовим

  Комбінація з рожевим, фіолетовим і бузковим в природі зустрічається в кольорах первоцвітів, цикламенів, примул, медуниц і вербен. Погляньте на цю світло-сіру кухню з жовтими шторами і стелею — саме фіолетовий текстиль оживив цей спокійний інтер’єр.

  Наступна підбірка фото кухонь в самій ніжною гамою.

  Комбінація з зеленим

  Зелений виходить зі змішання жовтої фарби з синім, тому дуже близький до нашого героя. У природі його союз з зеленими відтінками зустрічається дуже часто, тому ви можете сміливо використовувати цю пару на своїй кухні, наприклад, у фартусі як на фото нижче.

  Жовто-зелена кухня яскравих відтінків чудово виглядає в сучасному дизайні.

  А приглушені тони прикрасять кухню в класичному стилі.

  Комбінація з коричневим і бежевим

  І нарешті, якщо яскрава гама не для вас і ви тяжієте до нейтральним сполученням, то сміливо використовуйте бежеві і деревні відтінки як фон, доповнюйте дерев’яні меблі жовтим декором, а вікна традиційної кухні прикрашайте жовтими шторами. Розбавити «теплу» ідилію зможе холодний сірий, а також контрастний чорний і білий.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:45 середня оцінка: 4,60 з 5)