Зміст

 • Спосіб 1. Як виростити цибулю на зелень у воді
 • Спосіб 2. Як виростити цибулю на зелень в грунті

Реклама

Як же це здорово влітку і взимку завжди мати під рукою свіжу зелень, наприклад, перо цибулі. Адже він так часто потрібен для салатів і пирогів, а вирощувати його дуже легко прямо на підвіконні. У цьому матеріалі ви знайдете 2 покрокові інструкції, як виростити зелену цибулю будинки на воді або в грунті.

Спосіб 1. Як виростити цибулю на зелень у воді

Здавалося б, що цей спосіб вирощування цибулі в домашніх умовах настільки простий і відомий всім, що навіть не вимагає інструкції. Адже потрібно тільки помістити головку в воду і чекати врожаю. Однак у цього методу є дві проблеми – швидке загнивання овоча і поява неприємного запаху. Щоб мінімізувати ці витрати і прискорити процес зростання, пропонуємо виростити цибулю по наступній вдосконаленої інструкції.

Що вам знадобиться:

 • Звичайна цибулина з магазину. В ідеалі краще підібрати вже пророщений цибулю з невеликими стрілами. Втім, підійде будь-цибуля середнього розміру, головне, щоб головка була щільна і здорова.
 • Склянка або банка з невеликим шийкою.
 • Відстояна вода.
 • Активоване вугілля 1-2 таблетки.
 • Інструкція:

  Крок 1. Першим ділом, потрібно підготувати цибулину до вигонці. Для цього попередньо чистимо цибулю від верхнього шару лушпиння, протикаємо його кореневу чашку шпажкою і відрізаємо верхівку головки на 1-1,5 см, як показано на фото (якщо цибуля вже пророщений, то верхівку зрізати не потрібно).

  Підготовка лука в вигонці на воді

  Крок 2. Далі нам потрібно опустити цибулю в ємність з водою рівно на стільки, щоб вода покривала лише його кореневу чашку. Це потрібно для того, щоб цибуля пустив коріння, а пустить їх вже через добу.

  Крок 3. Після однієї доби, коли у цибулі відросте корінці, ви можете трохи злити воду з склянки так, щоб вода покривала лише їх і не стосувалася чашки. Цей простий прийом дозволить луку довше не гнити і не видавати неприємний запах.

  Крок 4. Залишилося тільки почекати 2 тижні і протягом цього часу періодично міняти воду. Як тільки пір’я проростуть приблизно до 15 см, настане час збирати урожай.

  Пророщений цибуля

  Поради та хитрості:

  • Щоб цибуля ще довше не гнив, у воду потрібно додати 1-2 таблетки активованого вугілля.
  • Якщо ви хочете пророщувати багато цибулі в домашніх умовах, витрачаючи при цьому мінімум зусиль, придбайте в магазині гідропонну установку «Луково щастя». Працює вона наступним чином: 20 головок вставляють у лунки, контейнер заповнюють водою, потім компресор створює повітряно-водну середу. З-за того, що кореневі чашки майже не стикаються з водою, цибулини не загнивають, а завдяки насиченню коренів киснем дають 2 урожаю в місяць довжиною 30-40 см.

  • Дуже зручно пророщувати на підвіконні відразу десяток цибулин в упаковці з-під яєць. Щоб своїми руками спорудити таку «гідропонну установку», треба лише розділити контейнер на дві половини, вирізати в комірках верхнього «поверху» отвори, а нижній «піддон» заповнити водою і відрізувати у нього зайві горбки. Потім скласти дві частини один на одного і підкласти між ними дерев’яні шпажки, як показано на фото нижче.

  • За таким же принципом можна своїми руками виростити на підвіконні і цибулю-порей, куплений в магазині. Для цього відріжте від пір’я білі корінці (на фото нижче), а потім помістіть їх в ємність з водою, глибиною всього 1 див. Залиште корінці на 2 тижні у воді, періодично міняючи її (краще кожен день). Втім, через тиждень після вигонки, коли з’являться молоді пагони, порей можна пересадити в землю.

  Спосіб 2. Як виростити цибулю на зелень в грунті

  Вирощувати цибулю на перо будинку краще всього в ґрунті, а не у воді. Це майже так само просто, але цибулина зможе дати врожай як мінімум 2 рази, простояти 1-2 місяці і при цьому практично не видавати запаху. До того ж, якщо висадити ріпки в симпатичний горщик, то ваша міні-грядка ще й прикрасить ваш підвіконня.

  Що вам знадобиться:

 • Грунт. Взимку можна придбати відповідний грунт в магазині (н-р, це може бути суміш для кактусів з великим вмістом піску або просто універсальний грунт), а влітку – взяти грунт з найближчого земельної ділянки.
 • Кілька невеликих здорових цибулин, бажано свіжих, а полежавших пару місяців і спустили паростки. При бажанні можна виростити на перо сіянку, але тоді пір’я доведеться чекати довше, так і використовувати пророщений севок вдруге вже не вийде. Ще одна альтернатива репчатому цибулі — цибулю-порей. Його спочатку треба проростити у воді 7 днів (як описано в першій інструкції) і тільки потім пересадити в землю.
 • Контейнер, горщик або будь-яка інша ємність відповідного розміру.
 • Відстояна вода для поливу.
 • Інструкція:

  Крок 1. З відібраних ріпок знімаємо по одному шару верхньої лушпиння, зрізаємо 1-1,5 см верхівок (якщо цибулинки без паростків), а потім замочуємо їх кореневі чашки на пару годин або більше в теплій воді, щоб вони трохи проросли. Всі ці прийоми прискорять зростання пір’я.

  Крок 2. Поки цибулини замочуються, засипаємо грунт глибиною 4-7 см в ємність.

  Крок 3. Тепер цибулини або севок садимо через кожні 2 см, але без заглиблення. Тобто так, щоб з грунтом стикалися тільки кореневі чашки головок. Пам’ятайте, що чим менше цибулина стикається з грунтом, тим менше ймовірності, що вона почне гнити. Коли ви посадите весь цибулю, полийте землю невеликою кількістю теплої води, щоб грунт стала злегка зволоженою, а цибулинки при цьому не намочились.

  • Щоб посадити сіянку на перо, потрібно використовувати пухку землю і цибулинки садити на глибину 1-2 см щільно один до одного.
  • Щоб посадити цибулю-порей його потрібно вкопати також в пухку землю на глибину 2 див. Однак чекати врожаю доведеться довше – приблизно три тижні.

  Крок 4. Відразу поміщати цибульну грядку на підвіконня не варто: краще прибрати її в темне прохолодне місце для пророщування буквально на кілька днів. Якщо ж ви посадили вже полежавший і пророслий цибулю, то без цього етапу можна обійтися.

  Крок 5. Ну, ось і все. Тепер залишилося тільки почекати пару тижнів, коли зелень зросте до 15 см, і в цей час злегка поливати грядку 1 раз в 3-4 дня. Зрізати зрілі пір’я потрібно в середині пучка і не надто близько до цибулині, тоді у неї залишаться паростки, які невдовзі дадуть наступний урожай.

  Поради та хитрості:

  • Для економії місця на підвіконні ви можете своїми руками створити вертикальну грядку. Для цього візьміть 5-літрову пластикову пляшку з стійким дном, відріжте у неї горлечко, проробіть на дні кілька дірок і виріжте на стінках отвору в шаховому порядку з інтервалом 3-4 см (у вас вийде приблизно 4 яруси). Потім поступово почніть заповнювати бутель грунтом.

  Посадка цибулин у вертикальну грядку з пляшки

  • Як тільки грунт досягне першого ярусу, помістіть в отвори цибулини як показано на фото вище, полийте землю і повторіть виконані дії, щоб заповнити пляшку до самого верху. Пляшку поставте на тарілку і протягом 2 тижнів поливайте землю раз в 4 дні.

  • Порей і ріпчасту цибулю можна вирощувати на одній грядці.
  • Ще один секрет: щоб у домі завжди була свіжа зелень, вирощуйте цибулю в 2-3 ємностях, засаджуючи їх через кожні 10 днів. Тоді у вас вийде «вітамінний конвеєр».
  • Щоб прискорити процес зростання і поліпшити смак зелені, ввечері і на ніч грядку на підвіконні можна підсвічувати люмінесцентною лампою. Ця порада особливо актуальна взимку.
  • Також для більшої соковитості можна періодично обприскувати пір’я, але так, щоб волога не потрапляла на самі ріпки.
  • Влітку слідкуйте, щоб температура в області підвіконня, де росте цибуля, не піднімалася вище 30°. Інакше перо перестане рости. Щоб захистити врожай від перегріву, можна обмотати лоток фольгою.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:28 середня оцінка: 4,61 з 5)