Зміст

 • 6 ідей для організації системи зберігання
 • Варіанти планувань
 • У чому кухні без навісних шаф виграють, а в чому програють стандарту?

Реклама

Кухня без верхніх шаф — сучасне і стильне рішення, а наскільки воно виправдане з точки зору зручності експлуатації і зберігання? Давайте з’ясуємо, як можна компенсувати відсутність верхніх секцій, яку планування і дизайн кухні вибрати і в чому одноярусні гарнітури програють стандартним двоярусним.

6 ідей для організації системи зберігання

Головна проблема одноярусною кухні – це брак місць для зберігання посуду, техніки, бакалії та ін Тому весь простір має бути максимально продумано і оптимізовано. Ось кілька способів, як це можна зробити:

 • За допомогою шаф-колон — якщо площа кухні становить понад 20 кв. м, то відсутність верхніх шафок зможуть повністю компенсувати секції з високих пеналів, так звані шафи-колони, які можна вбудовувати холодильник та іншу техніку і зберігати там більшість кухонного начиння і речей. Шафи-колони і однорівневий стіна можуть розміщуватися як на протилежних один до одного стінах, так і на суміжних. Приклади таких планувань і дизайнів інтер’єрів дивіться в наступній добірці фото.
 • З допомогою буфету або пенала — якщо кухня маленька або виділяти під шафи-колони цілу стіну не хочеться, та й потреби в такій великій системі зберігання у вас немає, то ви можете замінити їх одним буфетом, стелажем або пеналом, в якому буде зберігатися частина речей і посуду.
 • З допомогою відкритих полиць – відкриті полиці виглядають набагато «легше», ніж навісні шафи з фасадами і при бажанні може повністю їх замінити. З іншого боку, якщо повісити багато полиць, то кухня перестане бути одноярусною і це буде вже зовсім інший дизайн. Крім того, відкриті полички вимагає подвійного уваги – регулярного протирання пилу, акуратного складування речей та ін. Але ви можете повісити всього одну-дві полиці у самому потрібному місці – біля раковини і/або безпосередньо над робочою зоною як показано на фото нижче (гортайте вправо).
 • З допомогою рейлінгів – рейлінги, звичайно ж, не вирішать проблему зберігання, але все ж зроблять однорівневий стіна функціональніша. На них можна повісити кухонні речі першої необхідності і баночки зі спеціями. Але майте на увазі, що мінімалістичність інтер’єру, заради якої і була запланована кухня без верхніх шаф, буде трохи порушена, адже рейлінги можуть створювати відчуття невеликого безладу.
 • З допомогою підлогових шаф підвищеної місткості і функціональності – вибираючи однорівневий кухонний гарнітур, продумати наповнення тумб потрібно особливо ретельно. Особливо це стосується тумби під раковиною і кутової секції. Добре, коли в них передбачені висувні етажерки, кошики, каруселі і полички.
 • З допомогою… навісних шаф – і нарешті, ви можете вибрати лінійний, кутовий або П-образний одноярусний гарнітур і повісити навісні модулі лише уздовж однієї стіни або зовсім локально. Приклади такого дизайну кухні дивіться у наступному фото-слайдері.

  Варіанти планувань

  В залежності від форми і площі кухні ви можете вибрати наступні варіанти планування:

  • Лінійна схема, коли підлогові шафи шикуються в одну лінію уздовж однієї стіни повністю або частково. Робоча зона з мийкою і варильної панелі розташовуються поруч, бажано недалеко від місця готування розташувати і холодильник, щоб було зручно готувати. Цей варіант планування особливо актуальне для вузьких кухонь;

  • Паралельна – це той варіант планування, коли підлогові шафи стоять один навпроти одного, або, коли навпроти однорівневого гарнітура уздовж стіни розташовані шафи-колони (як на фото нижче), а між цими рядами може стояти стіл-острів чи обідня група. Паралельна схема розстановки меблів підходить для дуже просторих або довгих вузьких кухонь (в цьому випадку їдальня зона розміщується не посередині, а в кінці кімнати).

  • Кутова – раціональний і зручний варіант розміщення кухонного гарнітура, коли підлогові шафи мають кутову конфігурацію, або кут уздовж суміжних стін утворюють шафи-колони і підлогові шафи. При кутовий плануванні дотримати «правило робочого трикутника» (коли мийка, холодильник і плита розташовані в розумній близькості один від одного), буде легше. Кутовий стіна оптимальний для будь-якої кухні, особливо маленької. про кутовому гарнітурі докладніше тут.

  • П-образна – коли модулі гарнітура розміщуються у формі букви П уздовж трьох стін. З одного боку, це відмінний тип планування, оскільки тут також легко дотримати правило «робочого трикутника» і ефективно задіяти простір, але з іншого боку — далеко не на кожній кухні є можливість реалізувати П-подібну меблювання.
  • Острівна – в даному разі головною робочою поверхнею є острів у центрі кухні, який може включати в себе і вбудовану техніку, мийку, і місця для зберігання, а тому теоретично стіни можуть і зовсім порожні. Але найчастіше острівна кухня доповнюється шафами-колонами або гарнітуром як показано на фото нижче. Цей варіант меблювання підходить тільки для просторих кухонь (від 20 кв. м).

  Детальніше про острів на кухні читайте тут.

  У чому кухні без навісних шаф виграють, а в чому програють стандарту?

  Переваги:

  • Кухні без навісних шаф виглядають просторіше, «легше» і акуратніше;
  • Все-таки декоративність і можливість реалізувати незвичайні ідеї дизайну – головні плюси однорівневою кухні, в той час як практичність і функціональність відходять на другий план. Відмовившись від верхніх полиць, ви зможете прикрасити вільне місце чимось на зразок мозаїчного панно або стеклопанелей з фотодруком або акцентувати увагу на фактурної обробки стін, наприклад, цегляній кладці.

  • При такій меблюванню на робочу зону не буде падати тінь від верхніх шаф;

  • Одноярусні кухні особливо добре вписуються в інтер’єр кухонь в скандинавському стилі, кантрі, прованс, лофт, индастириал і мінімалізм.

  Недоліки:

  • Гарнітури без верхніх шаф в два рази менш місткі, ніж стандартні гарнітури, а оснастити кухню шафами-колонами можна тільки в тому випадку, якщо її площа становить понад 20 кв. м.;
  • Кухні без навісних шаф зобов’язують довести порожню стіну до ідеального стану, так як, навіть якщо вона не буде акцентом інтер’єру, все одно буде привертати увагу;

  • До відання побуту і готуванні на одноярусною кухні потрібно звикнути, адже щоб дістати посуд або продукти з нижніх ящиків доведеться частіше нахилятися;
  • Крім того, відмовившись від верхніх шаф, ви не зможете приховати, наприклад, газову колонку всередині шафи та інші комунікації, а витяжку доведеться купити без воздуховода. Втім, труби і дроти іноді можна обіграти так, що вони не тільки не зіпсують дизайн інтер’єру, але і прикрасять його.

  • Кухня без навісних шаф в стилі прованс

  • Кухня без навісних шаф в стилі прованс

  Витяжка з воздуховодом на одноярусною кухні

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:42 середня оцінка: 4,67 з 5)