Зміст

 • Крапельна кавоварка
 • Гейзерна кавоварка
 • Ріжкова кофемашина (напівавтоматична еспресо-машина)
 • Автоматична кофемашина
 • Капсульна кавоварка

Реклама

Вибір кавоварки для будинку залежить від бюджету, смакових уподобань і навіть способу життя вас і ваших домочадців. Для початку пропонуємо відповісти на 4 питання, які допоможуть вам визначитися з типом техніки, а потім ви можете докладніше дізнатися про вас зацікавила кавоварки/кавомашині.

 • Скільки ви п’єте каву? Це перше питання, яке ви повинні задати собі перед покупкою кавоварки, або кавоварки. Якщо ви любите пити по парі великих кухлів або у вас велика сім’я, то вам варто вибрати прилад, який може готувати великі обсяги напою. Перевірена часом краплинна кавоварка ідеально підходить для цієї мети, адже більшість з них здатні варити 10-12 чашок за цикл. Однак якщо ви споживаєте тільки одну чашку за один раз, то вам потрібна машина, яка варить каву порційно.
 • Який смак кави вам подобається? Любителі кави настільки ж різноманітні, як і самі сорти, і кожному типу можна запропонувати свою кавоварку/кавоварку. Так, наприклад, френч-прес задовольнить істинного гурмана, адже він краще інших зберігає всі відтінки смаку зерен. Гейзерні кавоварки стануть ідеальні для любителів екстра міцної кави. Шанувальникам молочних напоїв (капучіно, латте, какао тощо) варто придбай капсульну кавоварку або автоматичну кавоварку з капучинатором. Ну а любителям еспресо рекомендуються еспресо-машини ріжкового типу.
 • Як і коли я п’ю каву? Якщо ви проводите ранок найчастіше в поспіху і суєті, то краплинна кавоварка з кухлем з подвійними стінками з нержавіючої сталі дозволить вам швидко зварити каву, але випити його не відразу, а тоді, коли ви будете до цього готові. Більш того, ви можете взяти термокружка з собою і випити свою порцію кофеїну по дорозі або вже на роботі.
 • Наскільки велика моя кухня? Вирішіть, яке місце ви можете виділити для вашого кавового апарату і, можливо, стоїть окремо кавомолки. Якщо місця не так багато, то вам варто пошукати компактну модель з вбудованою кавомолкою.
 • Тепер, коли ви відповіли на ці 4 питання, давайте розглянемо зацікавив вас тип кавоварки докладніше.

  Крапельна кавоварка

  Це, ймовірно, найбільш поширений тип кавоварок в усьому світі, адже вони так зручні, недорогі і прості у використанні. Краплинні кавоварки можуть зварити до 12 чашок приблизно за 5-10 хвилин. І хоча від суворих шанувальників вони отримують погані відгуки за якістю варіння, для тих, хто любить кави «американо», а не еспресо, не п’є кожен день вишукані сорти, кавоварка крапельного типу стане відмінним вибором.

  Така «робоча конячка» — ідеальний вибір для великих сімей і любителів «американо» (кава у великий кухоль і не настільки міцний як еспресо)

  Принцип роботи: розігріта в резервуарі вода стікає краплями у фільтр з меленою кавою і потім напій опускається в глечик.

  Як користуватися крапельної кавоваркою: все, що вам треба зробити, це заповнити резервуар для води, насипати мелені зерна в фільтр, натиснути пару кнопок і вуаля, ваш кави готовий!

  Як вибрати краплинну кавоварку:

  • Бажано, щоб резервуар для води був знімним, а не вбудованим — щоб ви могли очистити його від накипу.
  • Чим вище потужність приладу, тим швидше вариться кава. З іншого боку, чим довше час варіння, тим міцніше виходить кави.
  • Фільтр в крапельної кавоварки може бути паперовим (одноразовим), або нейлоновим (розрахований на 60 циклів). Паперові фільтри хороші тим, що викидаються разом з кавовою гущею, краще фільтрують напій, але роблять це трохи довше, до того ж, їх треба купувати окремо і завжди мати в запасі.
  • Добре, якщо у вибраній вами моделі буде передбачений підігрів глечика, щоб підтримувати температуру готового напою. Ця функція, як правило, є у більш дорогих кавоварок (від 2500 руб.).
  • Крапельна кавоварка може мати не тільки кавовий фільтр, але і фільтр для води.
  • Зверніть увагу і на наявність опції «Крапля-стоп». Завдяки їй після вилучення глечика на піддон не будуть капати залишки кави з фільтраційної частини приладу.
  • Деякі моделі дозволяють регулювати міцність напою, що завжди зайве.
  • Зручно, коли мірна шкала розрахована в мілілітрах, а не в чашках, як це часто буває. Перед покупкою кавоварки переконайтеся, що мірна градуювання є і у резервуара, і у глечика.
  • Скляний глечик повинен бути оснащений обідком, покликаним захистити ємність від розбивання.
  • Для двох чоловік можна придбати міні-модель, яка подає каву одночасно в дві кружки, а не в один глечик.

  Ціни: найпростіші моделі можуть коштувати від 1000 рублів, кавоварки класу «преміум»- від 2500 руб.

  Наступного відео ви можете побачити огляд 4 моделей кавоварок крапельного типу.

  Гейзерна кавоварка

  Старий добрий метод варіння кави в гейзерній кавоварці на плиті до цих пір залишається популярним серед кавоманів. Причина цього в дешевизні і простоті конструкції і, звичайно, в міцності напою, якої вдається досягти.

  • Кава з гейзерній кавоварки виходить дещо багатше за смаком, ніж кава з краплинної кавоварки, але все ж не краще, ніж з еспресо-машини.

  Недолік гейзерних кавників полягає в тому, що вони вимагають уваги під час варіння кави і невеликого об’єму резервуара. По суті, гейзерна кавоварка – це прилад для одного-двох чоловік. Зварити кілька чашок кави для гостей буде досить складно. Втім, зварити напій менше передбаченого виробником обсягу теж не вийде.

  Принцип роботи: коли в нижній частині глечика закипає вода, під тиском піднімається в середню частину з меленою кавою, проходить через нього і, нарешті, напій потрапляє у верхню частину кавника.

  Як користуватися гейзерній кавоваркою: нижній відсік заповніть водою, а середній повністю заповніть кави (середнього помелу), потім зберіть частини кавоварки і поставте її на плиту. Через 3-4 хвилини, як тільки з носика піде пар або почне видаватися шипіння, зніміть чайник з плити і насолоджуйтесь вашим напоєм. Головна хитрість полягає в тому, щоб не перетримати кави і не довести його до кипіння, інакше смак вийде гірким.

  • Електричні гейзерні кавоварки не вимагають навіть плити, вони нагріваються і вимикаються автоматично.

  Як вибрати гейзерную кавоварку:

  • Обсяг – це перший критерій вибору гейзерній кавоварки. Враховуйте, що одна «італійська» чашка, якою найчастіше вимірюють обсяг кавників, це всього 50 мл, тобто лише чверть стандартної чашки.
  • Ступінь готовності напою зручніше визначати, якщо колба скляна, а не металеві.
  • Функція підтримки температури кави дасть вам можливість випивати гарячий напій не відразу, а протягом 30 хвилин після його приготування.
  • Для індукційної плити необхідно купувати кавник спеціально для цього призначений.
  • Ручка приладу повинна бути виконана з теплоізоляційного матеріалу.

  Ціни: 1200-4000 рублів (ціна стандартних гейзерних кавоварок) і 4000-8000 руб. (вартість електричних моделей).

  Ріжкова кофемашина (напівавтоматична еспресо-машина)

  Зварити наближений до ідеалу еспресо, капучино або латте в домашніх умовах можна рожкової еспрессо-машині, яку ще називають напівавтоматичної або ручний. Такий агрегат коштує дорого, але за рахунок більш ефективного екстрагування кави вимагає на третину менше зерен.

  • Ріжкові еспресо-машини бувають окремо розташованими і вбудованими в кухонний гарнітур.

  Принцип роботи: в напівавтоматичного кавомашині напій заварюється не окропом, а водяною парою, що проходить через шар меленої, утрамбованого в ріжку кави під високим тиском (9-15 бар).

  Багато в чому смак еспрессо з рожкової машини залежить від того, як був утрамбований мелену каву в ріжку. До речі, ви можете поекспериментувати зі смаком напою, змінюючи силу натискання темпера

  Як користуватися рожкової еспресо-машиною: спочатку потрібно заповнити бойлер водою. Потім мелену каву засипається в спеціально призначений ріжок (холдер, портофильтр), вручну утрамбовується темпером в «таблетку» і вставляється у варильну групу. Далі вам потрібно тільки запустити машину і почекати близько півхвилини, коли напій виллється в заздалегідь підготовлену чашку.

  • Більшість еспрессо-машин можуть приготувати не тільки еспресо, але і молочну пінку для капучино або латте за допомогою ручного (панарелло) або автоматичегокого капучинатора, які збивають молоко парою (див. вікі).

  Наступного відео ви можете побачити, як приготувати капучіно з допомогою напівавтоматичного кавоварки з ручним капучинатором панарелло.

  Як вибрати кавоварку ріжкового (напівавтоматичної) типу:

  • Рожок в эспрессоварке може бути металевим або пластиковим. Металевий ріжок не тільки надійніше, але і краще для екстракції кави. Еспресо, заварений в пластиковому портофильтре, вийде слабкіше.
  • Машина повинна мати опцію автоматичного захисту від перегріву, яка продовжує термін служби агрегату і захищає вас від опіків.
  • Бажано, щоб ваша ручна кавова машина мала функцію підтримання температури готового напою.
  • Наявність двох помп дозволить вам одночасно готувати капучино і кави.
  • Кавова машина повинна мати піддон для стікання крапель.
  • Корисна опція рожкової кавоварки – можливість заварювання не тільки мелених зерен, але і чалдов (на фото). Чалди – це «пігулка» з фільтр-паперу і «начинкою» з порційного меленого і спресованого кави. Одна чалда відповідає 1 чашці напою. Еспресо, зварений з чалди, виходить дуже смачним, а сам процес варіння кави стає простіше.

  • Чалда в ріжку

  • Чалди

  Ціна: від 8 до 70 тис. рублів залежно від потужності, обсягу резервуара для води і функціоналу.

  Автоматична кофемашина

  Якщо попередні види кавоварок вимагають вашої участі/контролю, то автоматична кавова машина може зварити ідеальний напій практично без вас. При чому вона виконує повний цикл робіт — від помелу зернової кави до самоочищення. Єдиний недолік автоматичної кавоварки – висока ціна (в середньому – 650$).

  • Процес приготування 1 порції (від помелу до розливу) займає всього 30-40 секунд.

  Як користуватися автоматичної кавоварки: засипте зернової кави, налийте воду, виберіть міцність напою, задайте потрібну кількість порцій і включіть агрегат. Через півхвилини ваш ідеальний домашній еспресо буде готовий.

  Нижче представляємо відео-відгук про повністю автоматичною кавомашині середньої цінової категорії фірми KAFFITCOM.

  Як вибрати автоматичну кавоварку: по суті всі автоматичні кофемашини схожі і варять каву практично однаково добре. Моделі різних цінових категорій відрізняються лише по дизайну, розміру і набором функцій.

  • Так, наприклад, найдешевша кофемашина 2016 року Philips Series 2000 HD8649 не має регулятора фортеці, варить тільки зернову каву і тільки еспресо (тим не менш, молочні напої ви можете приготувати вручну з допомогою вбудованого капучинатора). А ось одна з найдорожчих кавомашин для будинку Delonghi ESAM 6904 має РК-дисплей, сенсорні кнопки, два термоблока, дозволяє вибирати висоту пінки і може зварити навіть гарячий шоколад одним натисненням кнопки. Однак сам кави вони варять приблизно однакової якості і на однаковій швидкості.

  Тому вибирати агрегат потрібно виходячи зі співвідношення ціна-функціонал. При інших рівних умовах» варто віддати перевагу машині з металевим корпусом, керамічної кавомолкою, з більшою висотою чашки, великим тиском і потужністю. Перед покупкою обов’язково спробуйте посувати трубку капучинатора, відкрити-закрити контейнери для води/зерен/макухи, натискати на кнопки.

  Ціни: від 20 тис. рублів.

  Капсульна кавоварка

  Капсульна кавоварка – кращий вибір для тих, хто любить еспресо і напої з пінкою, але не бажає витрачати багато грошей на покупку кавомашини, самостійно варити каву в якій би то не було кавоварці або просто не любить займатися чищенням деталей.

  • Капсульні кавоварки призначені для варіння кави тільки з порційних капсул і чалд. Вони дуже зручні в приготуванні напоїв, так і в очищенні. Щоб тримати прилад в порядку, потрібно тільки 1раз на три місяці запускати цикл «варіння» зі спеціальною чистячою таблеткою.

  Однак капсульні кавоварки, по-перше, можуть зварити лише одну чашку за один цикл, по-друге, кілька обмежують вибір сортів (хоча різновидів капсул існує дуже багато). І по-третє, вимагають закупівлі кави в спеціалізованих магазинах. Крім того, піна для капучино і лате робиться з сухого молока і пакується також в окрему капсулу. Виходить, що для приготування капучино вам доведеться використовувати дві капсули, що не дуже економно. Смак таких напоїв, звичайно, програє напоїв з кавоварки.

  Принцип роботи: капсула проколюється, кави змішується потоком повітря, потім у відсік з кавою надходить вода під великим тиском.

  Як користуватися капсульної кавоваркою: все, що вам потрібно зробити, це вставити капсулу в спеціальний відсік, заповнити резервуар водою і натиснути кнопку пуску.

  Як вибрати капсульну кавоварку: поради щодо вибору капсульної кавоварки і самих капсул ви можете дізнатися з наступного відео сюжету.

  А ось відео відгук про популярної капсульної моделі Nescafe Dolce Gusto krups kp 2205 melody 3.

  Ціна: 3000-19000 руб.

  І нарешті, пропонуємо подивитися загальне відео про те, як правильно вибрати кавоварку/кавоварку для дому.

  Дивіться також матеріал: 12 порад з вибору хлібопічки для дому.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 середня оцінка: 4,63 з 5)