Зміст

 • Особливості взаємодії з простором
 • Правила та рекомендації
 • 6 вдалих поєднань

Реклама

З точки зору фізики, чорний колір не можна назвати кольором, так як він є швидше… його відсутністю. Але з точки зору дизайну інтер’єрів чорний – це один із головних, сильних і в той же час неоднозначних елементів панелі. Давайте з’ясуємо, в якій дозі допустимо його використання і як правильно оформити інтер’єр чорної кухні, а також кухонь з меблями в кольорі венге, темний горіх та ін.

Особливості взаємодії з простором

Більше підходить для: великих і світлих просторів, чоловічих холостяцьких кухонь, а також кухонь в скандинавському стилі ар-деко, хай-тек, індастріал, контемпорарі та мінімалізм (на фото).

Позитивні властивості: врівноважує всі фарби в спектрі і, в той же час, підкреслює їх за принципом контрасту. Сама природа використовувала поєднання чорного з яскравими квітами для забарвлення небезпечних бджіл, ос і тигрів, а людина – для створення привабливих дорожніх і попереджувальних знаків. На чорному тлі все знаходить чіткі лінії. Крім того, цей колір поєднується зі всіма кольорами веселки завдяки своїй нейтральності, а також прекрасно виглядає з хромованими, сталевими і чорними поверхнями побутової техніки, якої на кухні завжди багато. Є ще одна унікальна властивість – він може візуально віддаляти предмети або поверхні. Так, чорна стеля на кухні, як не дивно, не буде здаватися низьким, а якщо на три поклеїти стіни білі шпалери, а на одну – чорні, то кухня навіть в маленькій хрущовці стане візуально ширше і більше.

А ще дизайнери використовують чорний колір тоді, коли хочуть додати в інтер’єр ноту гламуру, розкоші і елегантності. Майте на увазі, що витонченим він здається тільки в помірній кількості, у великому ж – виглядає лякаюче. На фото нижче представлений прекрасний приклад дизайну чорної кухні в стилі ар-деко.

Негативні властивості: у великих масивах він починає пригнічувати і навіть вганяти в депресію, крім того, він може візуально зменшувати простір і «обважнювати» предмети. А якщо ви вважаєте, що кухня чорного кольору буде менше бруднитися, то поспішаємо вас переконати: на темних поверхнях, наприклад, на підлозі або фартуху в кольорі венге, жировий наліт, пил, крихти і бруд помітні не менше, ніж на світлій поверхні, а може навіть і більше.

Поради:

 • Якщо ви не готові регулярно протирати фасади і фартух, то уникайте матових фасадів, і не менш марки глянцевих;
 • Якщо ви все ж зважитеся на чорний фартух, то нехай це буде практична плитка або камінь без глянцю;
 • Чорну підлогу особливо мазкий. Якщо дуже хочеться, то краще постелити на неї «шахову» плитку або плитку з чорними вставками як, наприклад, у цієї поєднаної кухні в московській хрущовці на фото нижче.

 • Якщо ви не хочете витрачати багато часу на догляд за гарнітуром, то найкращим вибором стане чорно-біла кухня, тобто стіна з темним низом і світлим верхом або навпаки. Приклади кухні в чорно-білому кольорі представлені в наступній добірці фото.

А ось фото кухонь з чорним верхом і білим низом.

Дивіться також матеріал: 11 дизайн-підказок по оформленню чорно-білої кухні.

Правила та рекомендації

 • Монохромний чорний інтер’єр неприйнятний, але темні кольори цілком можуть домінувати, якщо у вас велика і добре освітлена кухня, і ви готові до вельми екстравагантною обстановці.
 • В інших випадках його краще використовувати в якості фону або додаткового колірного акценту.

 • В інтер’єрі маленької кухні, наприклад, у хрущовці, чорний дизайн кухні цілком доречний, але в міру: якщо на стіні, то тільки на одній, якщо в гарнітурі – то тільки вгорі або внизу, якщо на підлозі – то тільки на ньому і в декорі. На фото нижче підлога на кухні-вітальні в хрущовці оброблений темною плиткою в тон акцентной стіни.
 • До двом основним кольорам завжди додавайте третій – врівноважуючий або, навпаки, оживляє відтінок. Наприклад, червоно-чорна кухня потребує контрастному білому, а чорно-біла може доповнитися абсолютно будь-якими фарбами веселки, але деякі сполучення будуть особливо вдалими. Цій темі присвячена наступна глава цієї статті.
 • Поради:

  • Звичайні шпалери можуть замінити чорно-білі фотошпалери або модні сьогодні крейдяні шпалери;
  • Чорна кухня стане ще більш стильною і розкішною, якщо вписати в інтер’єр золоті аксесуари і фурнітуру. Приклади такого декору представлені на фото нижче.

  6 вдалих поєднань

  А тепер давайте розглянемо найбільш вдалі колористичні поєднання.

  Чорно-біла гама

  Білий колір краще за інших зможе нейтралізувати похмурість чорного інтер’єру і компенсувати його властивість візуально обважнювати предмети. Пропонуємо вам поглянути на добірку фото кухонь з чорним і білим кольором у різних пропорціях і витриманих в різних стилях.

  Почнемо, мабуть, з чорно-білих кухонь і їдалень в класичному стилі ар-деко.

  Інтер’єр кухні в стилі контемпорарі з каррарським мармуром у фартусі.

  Кухня в стилі кантрі теж може бути темною.

  Інтер’єри в скандинавському стилі частіше інших оформляються в контрастною гамі.

  Підбірка фотографій для тих, хто планує поклеїти чорні або чорно-білі шпалери на стіни кухні або їдальні (гортайте фото праворуч).

  А ось приклади кухонних інтер’єрів з підлогою, обробленим чорно-білою плиткою.

  Підбірка кухонь з оригінальними чорними і чорно-білими фартухами.

  Комбінація з червоним

  Таке поєднання найчастіше вимагає доповнення білої складової, інакше обстановка на кухні буде занадто агресивною. Детальніше про червоному кольорі читайте в матеріалі: Червоний колір в інтер’єрі кухні: 5 підказок і 85 надихаючих фото.

  Комбінація з коричневими, бежевими, деревними відтінками

  Це друга вдала і теж досить поширена комбінація. Коричневий може скласти пару чорного у вигляді дерев’яної меблів, дерев’яного статі, бежевих, коричневих, цегляних стін, коричневою плитки у фартусі або на підлозі і т. д.

  Дуже цікаво може виглядати кухня з фасадами «Зебрано».

  Елегантне поєднання чорного кольору з выбеленным деревом.

  В тренді комбінація темних відтінків з бежевими, оливковими тонами.

  І нарешті, приклад чорної кухні на тлі цегляної стіни.

  Комбінація з сірими відтінками

  Сірий – це слабонасичений чорний колір, вони гармонійно сусідять один з одним, але потребують додаткових колірних плямах: білих, рожевих, блакитних, коричневих, золотих і червоних.

  Комбінація з рожевим і фіолетовим

  В цьому союзі чорний колір стає менш серйозним, а рожевий – менш інфантильним і нав’язливим.

  Детальніше про рожевому кольорі в інтер’єрі кухні.

  Комбінація з синім і блакитним

  Синьо-чорну гаму в дизайні інтер’єрів можна зустріти значно рідше, ніж усі інші комбінації. Але це дуже ефектний союз, який можна розбавити білими і коричневими компонентами.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:31 середня оцінка: 4,42 з 5)