Зміст

 • Як матеріал впливає на розміри
 • Як правильно вибрати габарити

Реклама

Габарити кухонної робочої поверхні обов’язково потрібно визначати на етапі проектування. Це допоможе скласти грамотний креслення, а також точно розрахувати, яку кількість матеріалу буде задіяно при виготовленні гарнітура на кухні.

Як матеріал впливає на розміри

Перше, від чого залежить розмір стільниці на кухні – це використовуваний матеріал. Кожен з типів має свої стандартні габарити, виходячи з яких і визначають мінімальні або максимальні розміри стільниці. Найбільш поширеними варіантами вважаються:

 • Ламіноване ДСП (ЛДСП) – це чи не найпоширеніший матеріал для робочої поверхні, стандартна довжина якого – 3500 мм, а розмір по глибині – 60 див. Звичайно, таку стільницю можна і урізати, а от наростити безшовно не вийде.
 • Робочі поверхні кухонь можуть виготовлятися з ЛДСП за методом постформирования (постформінг). При механічних впливах вони дряпаються і деформуються.
  Ці вироби не можуть бути безшовними, а їх торці завжди закриваються торцювальними планками. А в числі переваг таких стільниць – можливість легкої обробки і підрізування, оскільки в їх основі – ДСП-плита, відносна дешевизна і великий вибір якісних поверхневих декорів. Товщина стільниці цього типу може бути 28 або 38 мм. В першому випадку максимальна довжина виробу складе 3050 мм, а в другому – 4100 мм, А ширина робочої поверхні при будь-якій товщині буде однакова – 600 мм.
 • Стандартний розмір аркуша кухонної стільниці з масиву дерева — товщиною 40 мм, шириною від 100 до 600 мм, довжиною від 100 до 3000 мм. Хоча сьогодні деякі виробники можуть виготовити дерев’яну поверхню будь-якої довжини і нестандартної глибини і товщини, вартість таких варіантів розраховується індивідуально. В Ікеї популярні стільниці з масиву продаються в двох варіантах: 1260х606 мм і 2460х606 мм.
 • Вироби з штучного каменю. Вони можуть виконуватися без стиків – навіть в кутовий робочої поверхні шви заповнюються клеєм, а потім шліфуються, в результаті чого стають зовсім непомітними. Крім того, цей матеріал практично не схильний до подряпин. У той же час, штучний камінь погано піддається ручній обробці, так і коштує не дешево. Можна замовити виріб будь-яких габаритів у виробника, але стандартна ширина стільниці в даному випадку складе 600 мм, довжина – 2,4 м.
 • Натуральний камінь також має стандартні розміри поверхонь – ширина не більше 600 мм, довжина – 750, 800 або 2400 мм.
 • Вам доведеться замовляти виготовлення стільниць, якщо планується установка кам’яних плит на кутовий або П-образний стіна. Крім того, для монтажу такої робочої поверхні потрібні професіонали, оскільки вона важка і складна в обробці.

  Як правильно вибрати габарити

  Стандартні розміри кухні утворилися, виходячи з типових планувань кімнати з певними габаритами. Однак сьогодні можуть змінюватись буквально всі значення – це і висота стільниці від підлоги, і довжина, і глибина. Ці параметри вибираються в залежності від наступних факторів:

  • Властивості вибраного матеріалу і особливості його кріплення;
  • Необхідна для вас місткість кухонного простору – довжина, глибина, висота стільниці;
  • Ергономічність і зручність у використанні;
  • Естетичність – розмір поверхні і її висота від підлоги повинні відповідати загальним параметрами кухні.

  Особливо важливі фізіологічні параметри домочадців, тих, які будуть активно користуватися кухнею. Так, висота розташування від підлоги безпосередньо залежить від зростання людей.

  При виборі габаритів стільниці на кухні враховується і функціональна організація простору – наприклад, для великої родини підійде більш довгий і широкий (а значить, і більш місткий) варіант.

  Зрозуміло, що стандартизовані кухонні гарнітури загалом і стільниці зокрема будуть дешевшими, ніж ті, які виготовляють під замовлення. А тому, ретельно складайте проект ще до покупки – можливо і серед уже готових варіантів можна підібрати вдале рішення.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:14 середня оцінка: 4,36 з 5)