Зміст

 • Майстер-клас 1. Круглий топіари з шишок і не тільки
 • Майстер-клас 2. Ялинка з шишок

Реклама

Топіари з шишок, жолудів та/або каштанів – це еко-декор, який особливо хороший в осінньому або зимовому оформленні інтер’єру або обіднього столу. Ми підготували 2 покрокових майстер-класу по виготовленню декоративних дерев своїми руками, а також добірку фото-ідей та відео-уроків.

Пам’ятка про основних матеріалах для новачків

Топіарі складається з: крони, стовбура і підстави в горщику. З кроною все зрозуміло – її ми зробимо з шишок, жолудів та/або каштанів. А що можна використовувати в якості її основи? Найчастіше для цієї мети використовують пінопластові кулі (продаються в магазинах для творчості або канцелярських товарів) або кулі з флористичної піни (продаються в квіткових магазинах).

В якості стовбура можна застосувати будь-яку палицю: міцну гілку (попередньо висушену), простий олівець, спицю або дерев’яну паличку. Якщо первісний вигляд стовбура вам не подобається, то ви можете обмотати його стрічками, шпагатом, просто пофарбувати або тонувати. Знайти симпатичний горщик не складе праці. Насправді, звичайний глиняний горщик підійде для топиария з каштанів, шишок і жолудів найкраще. При бажанні його можна пофарбувати або штучно зістарити.

Що стосується, підстави, яке буде тримати стовбур дерева, то тут ви можете вибрати будь-яку монтажну суміш (цементно-піщаний розчин, шпаклювання, гіпс або алебастр) або ту ж флористичну піну/пінопласт. Якщо вам більше подобається перший варіант, то рекомендуємо використовувати алебастр. Він доступний, легко розлучається і не тріскається. А ось і інструкція по його застосуванню:

 • Для заповнення 1 горщика алебастром буде потрібно близько 1 кг суміші і приблизно 3 склянки води. Перемішайте розчин пару хвилин. Як тільки суміш загусне до консистенції густої сметани, налийте її в горщик, встановіть стовбур і утримуйте його в рівному положенні протягом 2-3 хвилин. Залиште суміш сохнути на 12-24 години.

См. також: Базова інструкцію по виготовленню топиария своїми руками.

Майстер-клас 1. Круглий топіари з шишок і не тільки

Так як топіарі робляться приблизно по одному і тому ж принципу, то ви можете використовувати нашу інструкцію для створення топиария не тільки з шишок, але і з каштанів і жолудів.

Що вам знадобиться:

 • Квітковий горщик;
 • Куля-основа;
 • Яка-небудь монтажна суміш або пінопласт/квіткова піна для кріплення ствола в горщику;
 • Шпильки з наконечниками;
 • Шишки, каштани та/або жолуді;
 • Гарячий клей-пістолет;
 • Сухий мох (можна замінити сизалевым волокном);
 • Дерев’яна палиця (можна замінити олівцем);
 • Стрічка (за бажанням).

Майстер-клас:

Крок 1. Спочатку нам потрібно підготувати природні матеріали до роботи.

 • Свіжозібрані шишки треба промити у воді, а потім підсушити в духовці при температурі 350 градусів протягом 10-15 хвилин.
 • Жолуді й каштани потрібно просто сполоснути і висушити природним способом. Головне – провести ретельний огляд на наявність тріщин, які небезпечні тим, що в них можуть жити комахи. Дрібні жучки і черв’ячки можуть з часом і переселитися в інші плоди.

Крок 2. Відріжте дерев’яну паличку приблизно до 45 см (висота стовбура може бути іншою в залежності від висоти горщика, діаметру кулі і ваших побажань про висоті вироби). При необхідності пофарбуйте стовбур.

Крок 3. Вставте стовбур в кулю і зафіксуйте місце кріплення клеєм. Якщо ви працюєте з пінопластом, то в ньому потрібно попередньо вирізати за допомогою ножа і ножиць отвір.

Крок 4. Пофарбуйте кулю в темно-коричневий колір, щоб у кроні готового виробу проміжки були малопомітні.

Крок 5. Розведіть вашу монтажну суміш згідно інструкції виробника або згідно нашої інструкції розведіть алебастр (див. Пам’ятку для новачків). Заповніть сумішшю горщик, не доходячи 2-2,5 см до верхнього краю горщика. В даному проекті замість суміші використовувалася флористична піна, нарізана кубиками.

Підстава топиария з флористичної піни

Крок 6. Вставте стовбур в центр горщика. Якщо ви використовуєте якусь монтажну суміш, то стовбур потрібно вставити відразу після замішування і утримувати до тих пір, поки маса в горщику не затвердіє.

Крок 7. Розігрійте клей-пістолет і приклейте шишки/жолуді/каштани на наконечники шпильок як показано на фото нижче. Перед тим як почати оформлення крони дерева, бажано розділити ваші матеріали на три групи – великі, середні і маленькі.

Насправді, використовувати шпильки для кріплення шишок/каштанів/жолудів на основі не обов’язково, адже їх можна просто приклеїти. Однак саме за допомогою шпильок найлегше створити акуратну крону круглої форми.

 • До речі, свіжі і м’які жолуді й каштани можна кріпити на зубочистки. Якщо ваші плоди вже встигли затвердіти, спробуйте замочити їх у воді на деякий час.

Крок 8. Тепер настав час для самого цікавого – оформлення крони дерева. Наше завдання вставити шпильки в кулю-основу так, щоб шишки/жолуді/каштани були розташовані якомога ближче один до одного і при цьому рівномірно, щоб крона вийшла круглої. Якщо шишки мають різний розмір, то спочатку на кулю потрібно приклеїти великі шишки, потім середні і тільки потім маленькі. Якщо матеріал має приблизно однаковий розмір, то їх можна приклеювати рядами за принципом бджолиних сот.

Кріплення шишок на основі

Крок 9. Накрийте «грунт» в горщику сухим мохом (див. фото нижче) або будь-яким іншим наявним у вас матеріалом і використовуйте гарячий клей, щоб зафіксувати його на місці.

Крок 10. Ви можете доповнити топіарі прикрасами, наприклад, стрічкою, пов’язаною навколо стовбура.

В наступній добірці фото представляємо інші ідеї оформлення осінніх і зимових топіари з природних матеріалів.

Топіари з жолудів

Топіарі з кроною з ялинових шишок на підсвічнику

Цей топіарі не має стовбура, а його крона оформлена лише половинками шишок, а саме верхівками. Візьміть ідею на замітку, якщо хочете, щоб крона вашого дерева зовсім не мала пробілів

Новорічний топіари з шишок, стрічок і штучних листя і ягід гостролиста

Топіарі із соснових шишок і листя

Композиція з пари топіари у святковому оформленні столу

А ось і дерева з кроною з каштанів. Особливість роботи з ними полягає в тому, що між плодами потрібно обов’язково вклеювати додатковий декор, щоб закрити проміжки. Наприклад, це можуть бути ягоди горобини, сизаль або дрібні шишки. Також майте на увазі, що із-за тяжкості каштанів їх бажано і приклеювати, і кріпити на штифти.

Топіари з каштанів, атласних стрічок і намистин

Топіари з каштанів, шишок та ягід горобини

Топіари з каштанів, шишок і сизалю

До речі, каштани можна використовувати не тільки для оформлення крони. Нижче представлені фото-приклади живих топіари з каштанами в горщику.

Дивіться також матеріал: Квіти зі стрічок своїми руками – 6 майстер-класів для початківців.

Тепер пропонуємо подивитися відео про те, як зробити топіари з шишок, каштанів і жолудів своїми руками.

Майстер-клас 2. Ялинка з шишок

Крім традиційного круглого топиария з шишок, каштанів і жолудів, можна зробити топіарі-ялинку. Таке новорічне прикраса ви зможете поставити на святковий стіл, на камінну полицю або біля входу в будинок.

Ось те, що вам потрібно:

 • Соснові шишки різних розмірів – від великих до дрібних.
 • Основа у формі конуса з пінопласту або флористичної піни. Якщо готової основи у вас немає, то ви можете зробити її своїми руками з паперу, газетних грудочок і картону.
 • Гарячий клейовий пістолет.
 • Клей ПВА.
 • Темно-коричнева акрилова фарба або коричнева папір.
 • Блискітки (за бажанням).
 • Кисть.

Майстер-клас:

Крок 1. Пропустіть цей пункт, якщо у вас є готова основа для ялинки. Якщо ж основи немає, то пропонуємо зробити її своїми руками. Поверніть аркуш паперу (н-р, формату А3) в конус бажаного розміру. Зафіксуйте конус скотчем і відріжте надлишки папери біля основи і на верхівці (там буде сидіти шишка). Тепер щільно «набийте» заготовку кульками зім’ятих аркушів газети.

Далі виріжте з картону круг, діаметр якого на 2-3 см більше діаметру підстави отриманого у вас конуса. Приклейте конус на коло з допомогою скотча як показано на наступному фото. Ву-аля! Основа для зимового топиария готова.

Крок 2. Для того щоб замаскувати первісний колір основи, ви можете її пофарбувати темно-коричневою фарбою або просто обернути коричневою папером, наприклад, крафт-папером.

Крок 3. Коли фарба на конусі висохне чи він буде повністю загорнутий у папір, приступайте до наклеювання шишок. Спочатку приклейте перший ряд з великих шишок до нижньої частини основи.

Крок 4. Шишки другого ряду починайте приклеювати в перевернутому положенні (верхівками вниз) і дотримуючись шаховий порядок (див. фото праворуч). Це потрібно для того, щоб проміжки між «хвоєю» були мінімальні. Продовжуйте приклеювати шишки за тим же принципом: чергуючи ряди і з перевернутих і неперевернутых шишок і дотримуючись шаховий порядок між рядами.

Крок 5. Якщо проміжки між шишками вийшли занадто помітними і вас це не влаштовує, то ви можете доповнити топіарі каштанами, жолудями, штучними ягодами або сухим мохом.

Крок 6. Залишилося тільки встановити ялинку на масивний свічник або «посадити» в горщик.

В наступній добірці фото представляємо інші цікаві ідеї оформлення новорічного топиария з шишок у формі ялинки.


 • Шишки цього топиария закріплені до основи не клейовим способом, а за допомогою «штифтів». Їх роль виконали зубочистки, прив’язані нитками до нижніх частин шишок

Ялинка з маленьких шишок

Композиція з пари ялинок

Ця ялинка не має основи, вона була збудована склеєними один з одним шишками. Мінус такого способу виготовлення топиария полягає в збільшеному витрату клею і його видимості

Топіари з жолудів

Топіари з горіхів і шишок, покритий золотою фарбою

Топіари з горіхів, шишок, ягід

Читайте також: Як зробити топіари з кави

(Оцініть матеріал! Вже проголосувало:10 середня оцінка: 4,70 з 5)