Зміст

 • Плюси і мінуси оснащення барної стійки
 • Види і типи комплектації барної стійки
 • Як правильно вибрати комплектацію

Реклама

Барний столик, якщо він є на кухні, за статистикою експлуатується навіть частіше, ніж обідній стіл. Купуючи барну стійку заздалегідь продумайте, яка фурнітура вам знадобиться, потрібна вам навісна барна система, центральні і бічні полиці, чи достатньо буде повісити маленька шафка?

Плюси і мінуси оснащення барної стійки

Аксесуари для барной стійки на кухні мають свої плюси і мінуси.

Плюси:

 • це відмінне рішення, якщо не вистачає місця для зберігання речей;
 • центральні і бічні полиці дуже зручні і функціональні у використанні.

Мінуси:

 • необхідність регулярно протирати від пилу пляшки, келихи, прилади;
 • велика кількість аксесуарів перевантажує простір, особливо обережно з наповненням стійки потрібно бути власників маленьких кухонь.

Види і типи комплектації барної стійки

Аксесуари та фурнітура бувають різні за способом кріплення, формою, матеріалами і призначенням.

За способом кріплення можна виділити:

 • Центральні полиці для барної стійки, які кріпляться на трубу по центру;
 • Бічні або поворотні полки, які кріпляться до труби до висувається в бік ручці;
 • Підвісні системи, які кріпляться не до барної стійки і трубі, а до стелі.
 • За формою центральні і бічні полиці бувають конусоподібними або круглими.

  За призначенням і функцій барні аксесуари поділяються на:

 • Тримачі для келихів;
 • Тримачі для пляшок;
 • Універсальні – для зберігання речей, посуду, їжі та сервірування;
 • Вішалки для приладів, кухлів, серветок і т. д.
 • Аксесуари і фурнітуру найчастіше виготовляють з металу або поєднання металу зі склом. Але за кольором можуть бути наступні варіації металу: золото, бронза, мідь, хром глянцевий і матовий.

  Колір аксесуарів та меблевої фурнітури повинен відповідати кольору фурнітури кухонного гарнітура. Детальніше про поєднання кольорів в інтер’єрі кухні читайте тут.

  Яка необхідна меблева фурнітура для створення багаторівневої конструкції з полиць?

  Перш за все, необхідна труба, яка виконує функцію підніжжя і підстави-кріплення для полиць. Вона виготовляється з латуні або нікелю і найчастіше буває діаметром 50 мм. Трубу (або стійку) закріплюють до штангодержателю до підлоги, боковим кріпленням до стіни і/або стельовим кріпленням до стелі. До стільниці барна стійка кріпиться також спеціальним фланцем.

  Як правильно вибрати комплектацію

  Давайте розберемося, що дійсно буде необхідно, а від чого краще відмовитися, щоб не захаращувати простір.

  Вибирати аксесуари для барної стійки, необхідно виходячи з її призначення. В якій якості вона найчастіше використовується: як домашній бар для вечірок і свят, як столик для сніданку і перекусів, додаткова поверхня для приготування їжі, роботи за комп’ютером або просто в якості аксесуара, що розділяє кухню-вітальню?

  Якщо барна стійка для вас, перш за все, місце відпочинку з друзями, то укомплектуйте її багаторівневою композицією з: тримача для келихів, центральної полиці для пляшок, бокової полиці для сервірування та зберігання. Якщо кухня і сама стійка великі, і ви хочете створити атмосферу справжнього бару, то встановіть і навісну систему.

  Використовувати більше трьох полиць допустимо тільки в тому випадку, якщо ваша барна стійка є саме барною, а не столиком для сніданків.

  Якщо за барним столом ви часто готуєте або хочете задіяти його для зберігання кухонного приладдя, то вам знадобляться: потрійні вішалки з гачками, на які можна підвісити ополоники, бічна полиця для сервірування, центральна універсальна полиця для зберігання речей (краще з високими бортиками) і при бажанні власник келихів/пляшок. Але, якщо в будинку є діти, то від цієї ідеї, звичайно, краще відмовитися.

  В інших випадках достатньо буде повісити на стіну рейлінги з гачками для приладів, кошиками для зберігання речей, рослин. А можна просто повісити невелику шафку або полицю для зберігання келихів, напоїв, посуду та інших предметів, які найчастіше потрібні вам за сніданком або під час роботи за комп’ютером. Від центральних і підвісних полиць, якщо у них немає гострої необхідності і ваша кухня не виконана в стилі лофт, краще відмовитися.

  (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:18 середня оцінка: 4,44 з 5)